Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Charlotte

Znajdź nas w social mediach

Charlotte
Centrum Charlotte
Fot. SXC

Największe miasto stanu Karolina Północna, potężna aglomeracja miejska w obrębie której mieszka ponad 2,2 miliona ludzi. Jest to również drugie co do wielkości centrum bankowości w USA.

Historia

Historia miasta sięga roku 1755 roku. Zostało ono założone przez Thomasa Polka, stryja późniejszego prezydenta stanów Zjednoczonych. Miasto zostało nazwane na cześć żony króla Anglii i Irlandii Jerzego III Hanowerskiego, królowej Charlotty. Warto przy okazji nieco szerzej wspomnieć o tej postaci, ponieważ była ona wyjątkowo ważna wówczas na świecie. Księżniczka  Zofia Charlotta Mecklenburg-Strelitz pochodziłą z jednego z niemieckich rodów szlacheckich, jej rodzinne włości znajdują się około 100 kilometrów od granicy z Polską, na wysokości miasta Szczecin. Jej ślub z Jerzym III odbył się 8 września 1761 roku. Królowa patronowała twórczości Jana Krystiana Bacha, swojego nauczyciela muzyki oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta, który nawet zadedykował jej jeden z utworów. Jej mecenat okazał się istotnym elementem ich muzycznej kariery. Jerzy III i Zofia mieli 15 dzieci, w tym dwóch przyszłych królów Wielkiej Brytanii: Jerzego IV oraz Wilhelma IV. Co ciekawe miasto zostało nazwane na cześć Charlotty ponieważ mieszczanie liczyli na finansowe wsparcie Korony Brytyjskiej,

Miasto ze względu na położenie w początkowym okresie istnienia i rozwoju przyciągnęło osadników szkockich, irlandzkich i niemieckich z Pensylwanii. Charlotte uzyskało prawa miejskie w roku 1768, a już w 1770 roku stworzono plan urbanistyczny oparty na założeniach antycznego architekta i planisty Hippodamosa z Miletu, któremu podporządkowano rozwijające się miasto, dzieląc je na równe kwartały wzdłuż osi północ – południe i wschód – zachód. Ślady tego podziału zachowały się w zabudowie najstarszych części Charlotte do dziś. W XIX wieku zrodziła się tutaj gorączka złota, która wkrótce opanowała cały świat. W związku z zapotrzebowaniem, w roku 1837 utworzono w Charlotte Mennicę, której głównym celem był przerób wydobywanego w okolicach, obecnie w istniejącym do dziś budynku mennicy znajduje się Muzeum Sztuki Menniczej i Rzemiosła.

W roku 1989 Charlotte zostało bardzo zniszczone w wyniku frontalnego ataku huraganu Hugo, który uderzył w miasto 29. września, pozbawiając dachu nad głową wielu mieszkańców, zmiatając z powierzchni ziemi liczne zabudowania, demolując infrastrukturę i podtapiając niżej położone rejony miasta. 98 % populacji pozbawione było prądu, porywy wiatru przekraczały zaś 160 km/h, w skutek czego powalonych zostało ponad 80 tys. drzew. Dla mieszkańców był to tym bardziej przerażający kataklizm, że miasto znajduje się w odległości ponad 200 mil od wybrzeża w miejscu, a huragany stanowią tu niespodziewane zjawisko.

Kiedy lecieć?

Miasto leży w w strefie wilgotnego klimatu subtropikalnego w odmianie kontynentalnej – zimy są chłodne, lata natomiast wilgotne i gorące. Przeciętna temperatura dobowa w styczniu to około 5 stopni przy opadach rzędu 100 mm, natomiast w lipcu temperatura wynosi około 25 stopni, a opady to również około 100 mm.

Wybierasz cię do Charlotte? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Charlotte. Tanie bilety do Charlotte są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!