Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Nowego JorkuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Tanie loty do Nowego Jorku [NYC]

Nowy_Jork_Times_Square
Nowy Jork
Fot. Tomas Fano

Nie ma na świecie drugiego miejsca, które w takim stopniu fascynuje różnorodnością kultur, spontanicznością mieszkańców, atmosferą i architekturą. „Miasto, które nigdy nie śpi”, „Big Apple”. Po prostu Nowy Jork!

W czym tkwi urok Nowego Jorku? Odpowiedź jest prosta - w jego skrajnościach. Potężna metropolia liczy ponad osiem milionów mieszkańców. Zamieszkują oni dzielnice, w których przepych i bogactwo przeplatają się z purytańską skromnością czy ubóstwem, a szklane drapacze chmur rzucają cień na stare, XVII i XIX wieczne kamienice. Nowy Jork to miasto zupełnie inne niż większość amerykańskich metropolii. Wystarczy wstąpić tu na chwilę, żeby się przekonać, że to miasto międzynarodowe.

 

Historia

W XVII wieku holenderscy osadnicy założyli tu osadę New Amsterdam (Nowy Amsterdam), której pierwszy gubernator, Peter Minuit, „odkupił” od Indian całą wyspę za garść "świecidełek" wartych około $24. Trudno się dziwić, że z taką historią Nowy Jork jest jednym z centrów finansowych współczesnego świata. W 1664 r. miasto zdobyli Anglicy i przemianowali je na Nowy Jork. Od tej pory metropolia stale rozwijała się, by w 1825 r., dzięki otwarciu kanału Erie umożliwiającego handel w głębi lądu, zacząć wyrastać na główną potęgę ekonomiczną kraju. W końcu XIX w. downtown Nowego Jorku stało się siedzibą wielkich bankierów. Przywieziona jako dar z Francji w 1886 r. Statua Wolności – dla wielu pokoleń emigrantów symbol nowego, lepszego życia – była świadkiem błyskawicznego powstawania na Manhattanie fantastycznych drapaczy chmur, które sprawiły, że Nowy Jork stał się miastem należącym już do następnego stulecia.

Minione stulecie nie było łatwe dla miasta. Kryzys lat trzydziestych, nieustanna wojna z ubóstwem i przestępczością, a w końcu tragedia 11 września 2001, gdy w wyniku ataku terrorystycznego zawaliły się świątynie współczesnego świata finansów i symbole miasta – World Trade Center. Tutaj też, na nowojorskiej giełdzie, najdobitniej można było obserwować symptomy kryzysu finansowego w 2008 roku.

Atrakcje

Dziś do największych atrakcji Nowego Jorku należą dzielnice w centrum Manhattanu: Chinatown i Lower East Side, skupiska artystyczne SoHo i TriBeCa, Greenwich i East Village. Całe miasto stanowi jakby ilustrowaną historię współczesnej sztuki architektonicznej. Muzea Metropolitan, Modern Art i niezliczone mniejsze galerie można zwiedzać tygodniami. Teatry, kina i różnorodne kluby są w stanie zadowolić nawet najwybredniejsze gusta.

Nowy Jork największe pod względem liczby ludności miasto w Stanach Zjednoczonych. Jest też najgęściej zaludnionym miejscem w Stanach Zjednoczonych. Liczba mieszkańców miasta przekracza 8 milionów (dane ze spisu w 2000 roku), powierzchnia wynosi 1214 kilometrów kwadratowych, co daje gęstość zaludnienia ok. 10 tys. osób na km kwadratowy. Trudno tego nie dostrzec – nieskończona rzeka ludzi, która przepływa przez centrum miasta, robi na turystach niezapomniane wrażenie.

Interesują Cię tanie loty do Nowego Jorku?

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Nowego Jorku w bardzo atrakcyjnych cenach. Tanie bilety lotnicze do Nowego Jorku są w zasięgu ręki. Wystarczy skorzystać z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa