Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Anchorage

Znajdź nas w social mediach

alaska
Alaska jest wciąż prawie dziewicza
Fot. SXC

W położonym nad Zatoką Cooka na Alasce Anchorage mieszka niecałe 300 tys. osób. Mogłoby się wydawać, że to stosunkowo niewiele, jednak społeczność miasta stanowi ponad 40% wszystkich mieszkańców Alaski. To prawdopodobnie jedyne tak duże miasto w Stanach Zjednoczonych, które wręcz koegzystuje z dziką przyrodą. Widok łosia lub niedźwiedzia na ulicy dziwi jedynie turystów. W okolicy, żyje populacja 250 niedźwiedzi czarnych i 60 grizzly, które regularnie zapuszczają się między zabudowania miasta, a każdego roku ponad 100 łosi ginie potrąconych przez samochody. W 2007 roku kilka wyprowadzanych na spacer psów, zostało zagryzionych przez wilki...

Być może te zdarzenia wydają się być drastyczne, jednak przypominają, że życie pod kołem podbiegunowym nie jest dla każdego. I ten fakt, tak jak niemal niczym nie skażona i nieujarzmiona przyroda oraz przepiękne krajobrazy przyciągają na Alaskę i do Anchorage miliony turystów. Choć samo miasto jest raczej przystankiem czy też bazą do wypadów w dziksze rejony tego zimnego stanu. Należy pamiętać, że Alaska nie posiada bezpośredniego połączenia lądowego z główną częścią Stanów Zjednoczonych i chcąc nie chcąc większość turystów, którzy przybywają w ten rejon, przylatuje na tutejsze międzynarodowe lotnisko.

Historia

Anchorage zostało założone w 1914r., a jego nazwa oznacza w języku angielskim „miejsce kotwiczenia, kotwicowisko”. Sześć lat później otrzymało prawa samorządowe. Odegrało bardzo istotną rolę podczas II wojny światowej, jako baza sił powietrznych i lotnisko. Tankowano tutaj samoloty lecące z Ameryki i Europy na Daleki Wschód.

Anchorage jest nie tylko największym ośrodkiem przemysłowym, ale i kulturalnym stanu. Jest także dużym węzłem komunikacyjnym - znajduje się tu międzynarodowy port lotniczy oraz dwa uniwersytety: University of Alaska i Alaska Pacific University. Miasto jest także ważnym portem morskim Alaski.

Atrakcje

Miasto z pewnością swoim charakterem oddaje dzikość i wyjątkowość tego rejonu. Położone w otoczeniu ośnieżonych gór i bezkresnych połaci tajgi i tundry, w sercu największego pod względem powierzchni stanu i jednocześnie o najmniejszej  gęstości zaludnienia wśród stanów USA, przyciąga outsiderów, obieżyświatów i ludzi spragnionych wytchnienia od cywilizacji.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!