Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Denver

Znajdź nas w social mediach

lot
Dovntown w Denver
Fot. sxc.hu

Największe miasto stanu Kolorado, którego początki sięgają połowy XIX wieku i ściśle związane są z "gorączką złota”, która wybuchła wtedy w Stanach Zjednoczonych. Denver leży na skrzyżowaniu ważnych amerykańskich szlaków transportowych, jest wobec tego ważnym ośrodkiem wymiany hanlowej. Stąd prowadzi się dystrybucję dóbr do ludzkich osad, odległych niekiedy o kilkaset mil. Tak więc miasto w dużej części żyje z handlu, w mniejszym stopniu zaś z produkcji. Denver to również największe centrum kulturalne i naukowe tej części USA. Liczne szkoły wyższe kształcą ponad 70 tys. uczniów i studentów w około 70 różnych szkołach podstawowych, średnich i wyższych.

Miasto znane jest również jako ośrodek sportowy – pochodzą stąd znani przedstawiciele gier zespołowych – zespół hokejowy Colorado Avalanche, grający w lidze NHL, którego historia sięga lat 70., a także drużyna koszykówki z ligi NBA – założony w 1967 roku zespół Denver Nuggets.

Ze względu na silne powiązania Denver z historiami o Dzikim Zachodzie i kultem tej tradycji w okolicach, mieszczą się tutaj ważne ośrodki produkujące między innymi tradycyjne stroje z tamtych czasów. Właśnie w Denver i w okolicach zaopatrują się znani aktorzy, politycy i fani westernów z całych Stanów Zjednoczonych

Atrakcje

Obecnie miasto uznawane jest za idealne miejsce dla singli, ponieważ duża część wydarzeń jakie mają miejsce w tym mieście jest skierowana specjalnie do nich. Ponadto knajpki i restauracje, hotele, sklepy, galerie i lokalne atrakcje również mają dla samotnych osób korzystne propozycje lub specjalnie przygotowane oferty. Poza tym koncerty i festiwale, opera, kino i teatr dostarczają takim osobom wiele możliwości aktywnego spędzenia nadmiaru wolnego czasu i uniknięcia samotności.

Większość miejskiego życia koncentruje się w downtown. W tamtejszych urokliwych uliczkach, jakby wyjętych z historycznych albumów, mieszczą się prawie wszystkie najważniejsze kluby, kawiarnie, sklepy i galerie w mieście. Szczególnie dotyczy to 16th Street, która pozbawiona większości ruchu kołowego, uznawana jest za serce miasta.

Aby w pełni dostrzec fantastyczne położenie miasta, warto skorzystać z jednego z punktów widokowych w Denver. Można stąd podziwiać architekturę miasta, idealnie wkomponowaną w otaczające je wysokie i skaliste góry.

Kiedy lecieć?

Klimat Denver jest sklasyfikowany jako półpustynny i kontynentalny, a jego charakterystyczne cechy związane są z obecnością okolicznych gór oraz sporą wysokością, na której znajduje się miasto. Przeciętna temperatura w styczniu wynosi ok. +1/-1 stopni Celsjusza, natomiast latem sięga jedynie 25 stopni, jednak wtedy występuje również najwięcej opadów (około 50 mm miesięcznie). Najlepszym czasem na podróż do Denver wydaje się być wiosna i jesień, kiedy jest ciepło, pogodnie i słonecznie. W mieście wyraźnie zarysowują się cztery pory roku, a podwyższona w stosunku do innych okolicznych miast suma opadów związana jest z położeniem u podnóża gór.

Wybierasz cię do Denver? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Denver. Tanie bilety do Denver są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!