Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Atlanty

Znajdź nas w social mediach

Atlanta
Atlanta to nowoczesne miasto
Fot. SXC

Atlanta jest stosunkowo niewielkim miastem jak na Stany Zjednoczone. Zamieszkuje je niewiele ponad 530 tysięcy osób, co plasuje stolicę stanu Georgia dopiero na 33. miejscu w kraju. Jest to jednak największe miasto wśród południowo – wschodnich stanów. Przeciętnemu turyście prawdopodobnie najbardziej kojarzy się z „Przeminęło z wiatrem”. Przygody Scarlett O' Hary w pochłoniętej wojną secesyjną Ameryce rozgrywały się w znacznej części właśnie w Atlancie, a jej rezydencja stała na ulicy Peachtree. Autorka książki, Margaret Mitchell, także mieszkała przy tej ulicy, tu także zginęła potrącona przez samochód. Lotnisko Atlanty, Hartsfield, jest największym portem lotniczym świata.

Atlanta jest położona w strefie, gdzie klimat jest wilgotny. Mimo, że temperatura w lecie nie przekracza raczej 40 stopni, pobyt w tym okresie może być dla turysty nieco męczący, zwłaszcza z powodu wilgotnego powietrza. Zimy raczej nie są chłodne, rzadko spada śnieg. W 2007 roku Atlanta została uznana za najgorsze miasto dla astmatyków z racji warunków klimatycznych i zanieczyszczenia powietrza.

Historia

Tereny, na których zbudowano Atlantę, należały przed przybyciem Europejczyków do Czirokezów i Krików. Około 1812 roku powstał tutaj na brzegu rzeki Chattahoochee  Fort Peachtree. Indianie sprzedali swoją ziemię białym przybyszom w 1822 roku, a pierwszą osadą było Decatur. W 1835 roku Czirokezi odstąpili swoje ziemie w zamian za inne, leżące na zachodzie. Wkrótce powstał Terminus – miasteczko kolejowe, które w 1842 roku liczyło sobie sześć domów i 30 mieszkańców, i zostało przemianowane na „Marthasville”. Po kolejnych trzech latach otrzymało nazwę Atlanta. Podczas wojny secesyjnej Atlanta – wtedy już prężnie rozwijające się miasto – stała się głównym celem ataku wojsk unijnych. Okolica była sceną słynnych bitew, np. bitwy o Atlantę, w której naprzeciw siebie stanęły oddziały prowadzone przez takich strategów, jak Sherman i Hood. Po zdobyciu miasta Sherman rozkazał niemal całkowicie je spalić, z wyłączeniem kościołów i szpitali. Przez następnych dwadzieścia lat Atlanta była okupowana przez wojska Unii. Mimo że w porównaniu z innymi miastami Południa Atlanta była dość tolerancyjna wobec wyzwolonych murzyńskich niewolników, nawet tutaj nie obyło się bez konfliktów.

W 1939 roku w mieście odbyła się premiera jednego z najwybitniejszych dzieł w historii kinematografii - „Przeminęło z wiatrem”. Podczas II wojny światowej znaczenie Atlanty wzrosło dość szybko z racji zlokalizowanych w pobliżu zakładów przemysłu zbrojeniowego. W latach 60' w Atlancie rozwijał się ruch na rzecz praw obywatelskich, ściśle związany z Martinem Luther Kingiem. Czarnoskórzy studenci opublikowali wówczas "Apel o Prawa Obywatelskie", co wywołało falę zamieszek.

Atrakcje

Z Atlanty pochodzi wielu znanych artystów, między innymi reżyser Spike Lee i aktorka Julia Roberts, a także zespół R.E.M. Odbywają się tu niezliczone imprezy kulturalne: filmowe, muzyczne, fotograficzne i historyczne. W mieście ma swoją główną siedzibę zarząd firmy Coca – Cola, co świadczy o jego przemysłowej sile. Turystyka także jest bardzo dobrze rozwinięta. Co roku Atlanta gości prawie pół miliona zagranicznych turystów! Atlanta była również gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1996 roku - sto lat po pierwszych zawodach.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Atlanty za bardzo niską cenę. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Atlanty zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!