Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Detroit

Znajdź nas w social mediach

361727_skyline_-_detroit_michigan_u
Detroit, Skyline
Fot. sxc.hu

Największe miasto stanu Michigan, przedzielone rzeką, od której zaczerpnęło nazwę, jest jednym z głównych portów USA. Pierwsza rzecz, która uderzy turystę po przyjeździe do miasta, to z całą pewnością ciągnąca się po horyzont linia lśniących w słońcu wieżowców w downtown. Centrum Detroit jest niezwykle nowoczesne, niestety poza nim rozciąga się postindustraialny krajobraz opuszczonych fabryk i domostw. Miasto było w przeszłości znanym ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego. Stąd pochodzą tak znani producenci samochodów, jak: Ford, Chrysler czy General Motors. Niestety era postindustrialna przyniosła miastu głęboki kryzys. Obecnie Detroit stara się odbudować dawną pozycję. Oprócz przemysłu motoryzacyjnego ważnym elementem krajobrazu Detroit jest muzyka. Pochodzi stąd wiele zespołów rockowych oraz twórców techno. Błyszczy tutaj nie tylko kultura popularna. Pragnący bardziej wyrafinowanych rozrywek mogą odwiedzić liczne muzea i galerie.

Historia

Historia Detroit jest dość długa. Już na początku XVII wieku odkryto zalety, jakie niosło ze sobą położenie miasta w sąsiedztwie Wielkich Jezior oraz nad rzeką Detroit. Obecność wody ułatwiała defensywę i była doskonałym kanałem komunikacyjnym. W 1701 roku Francuski kolonizator, Antoine de la Mothe, wystąpił z wnioskiem o założenie fortu, co spotkało się z pozytywną reakcją władz francuskich i tak oto, siłami 50 osób, powstała osada nad rzeką - fort Ponchartrain. Bardzo możliwe jest, że już wcześniej pojawili się tutaj jezuici. Ostatnim francuskim dowódcą fortu był Francois Marie Picoté, który poddał się wojskom brytyjskim podczas wojny Francji i plemion indiańskich z Wielką Brytanią w 1760 roku. W 1763 roku miało miejsce powstanie Pontiaka (wodza plemienia Ottawa) wraz z nieudanym atakiem na fort, nazwanym już przez Brytyjczyków Detroit. W 1796 roku Detroit zostało przekazane USA, a dziewięć lat później niemal całkowicie zniszczone w wyniku pożaru.

Przez kilkadziesiąt najbliższych lat Detroit było stolicą stanu Michigan. W 1812 roku, po oblężeniu, trafiło ponownie w ręce Brytyjczyków, wkrótce jednak udało się je odzyskać. Mieszkańcy Detroit zostali zapamiętani jako doskonali żołnierze, poświęcający się w czasie wojny secesyjnej. Podobno sam prezydent Abraham Lincoln stwierdził, że dziękuje Bogu za ich pomoc. Na początku XX wieku miasto zyskało miano „Paryża zachodu” z racji swojej architektury. Szybko stało się też ważnym ośrodkiem komunikacyjnym i przemysłowym - rozwijała się przemysł motoryzacyjny i stoczniowy. W 1896 roku swój pierwszy automobil zbudował w Detroit Henry Ford, a już 8 lat później założył zakłady Forda. Niestety, era postindustrialna spowodowała, że miasto popadło w kryzys. Zamknięto wiele fabryk, a ludność masowo opuszczała Detroit w poszukianiu pracy poza jego granicami. Sprawiło to, że miasto przez lata było opuszczonym molochem. Od niedawna rozpoczęło tu ważną akcję odbudowy i odnawiania. Postawiono także na rozwój turystyki. Choć na przedmieściach wciąż dominuje przygnębiający krajobraz, przypominający o kryzysie, Detroit dokłada wszelkich starań aby odzyskać swoją dawną pozycję. Świadczą o tym chociażby ostatnie targi motoryzacyjne, które znów przyciągnęły tłumy widzów i liderów rynku samochodowego lub nowe inwestycje powracających do miasta koncernów. Detroit zawsze słynęło z liberalnej polityki rasowej. Od zawsze mieszkało tu wielu emigrantów. Aktualnie żyje tu ponad ćwierć miliona Polaków.

Atrakcje

Detroit odegrało istotną rolę w historii i rozwoju USA.  Rozwijał się tu przemysł motoryzacyjny, kultura i rozrywka. Po dziś dzień można podziwiać osiągnięcia techniki z danych lat w muzeach i galeriach. Dla turystów oprócz zabytków w mieście niezwykle ważna jest także okolica, a tej można Detroit pozazdrościć. Wystarczy raz tu przyjechać, by stwierdzić, że jest to jedno z bardziej sprzyjających turystom miast w Stanach Zjednoczonych.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Detroit w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Detroit.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 334 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź