Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Indianapolis

Znajdź nas w social mediach

Indianapolis
Dzielnica biznesowa Indianapolis
Fot. SXC

Jest to stolica stanu Indiana i największe miasto w jego obrębie – obszar metropolii to niemal 1000 kilometrów kwadratowych, przy zaludnieniu sięgającym w obrębie całej metropolii ponad 1,7 miliona ludzi. Indianapolis znajduje się w centrum USA, w rejonie zwanym Mid East (środkowy wschód) niedaleko jeziora Michigan. Obszary wokół miasta są równinne, zielone, położone w obrębie doliny rzeki Missisipi, pierwotnie zamieszkiwali tutaj Indianie z grupy algonkińskiej, przede wszystkim z plemion Delawarów oraz Potawatów. W pobliżu znajduje się również Kraina Wielkich Jezior, jedna z największych przyrodniczo- turystycznych atrakcji USA.

Jak na Stany Zjednoczone miasto Indianapolis ma nietypowy rozkład populacji, ponieważ niemal 70 % mieszkańców jest z pochodzenia Brytyjczykami, kolejne miejsce zajmują Afroamerykanie, których jest tutaj około 25 %, za nimi natomiast plasują się Latynosi, których jest około 4 procent. Pozostały odsetek to przede wszystkim rdzenni Indianie oraz różne mniejszości narodowe.  Watro tutaj również wymienić, że przedmieścia i wsie stanu Indiana stanowią jedną z największych enklaw występowania pochodzącego ze Szwajcarii związku wyznaniowego Amiszów. W całym stanie mieszka ich kilkadziesiąt tysięcy, jednak szacunki różnych organizacji bardzo się różnią.

Miasto słynie przede wszystkim z handlu zbożem i bydłem, w tych dziedzinach Indianapolis lokuje się w czołówce jeśli chodzi o miasta USA. Poza tym znajdują się tutaj ośrodki produkujące samoloty, samochody, elektronikę, maszyny, silniki oraz zakłady chemiczne i spożywcze.

Historia

Powstanie Indianapolis związane jest ściśle z historią całego stanu oraz w ogóle USA. Historia miasta sięga roku 1820, kiedy zostało ono założone, początkowo jako niewielka wioska, gdzie pionierzy osadnictwa zaopatrywali się w niezbędne do przetrwania przedmioty. Nie jest przypadkiem, że Indiana zwana jest The Hoosier State (od zwrotu Who's yere? - czyli Kto tam?,  najpowszechniejszego zawołania w początkach osadnictwa białych traperów, na tych, zdominowanych przez dobrze zorganizowane plemiona indiańskie, terenach) Indianę określa się również niekiedy jako Amerykańskie Rozstaje Dróg (The Crossroads of America), co ma zapewne związek z położeniem stanu, jak i samego Indianapolis na skrzyżowaniu najważniejszych szklaków komunikacyjnych w kraju, Stąd można łatwo i bezproblemowo dotrzeć właściwie w każdy zakątek kraju. W momencie przyłączenia się stanu Indiana do Unii, ponad 2/3 jego obszaru nadal było pod kontrolą lokalnych szczepów indiańskich, a kres zaciekłym walkom położyło dopiero wykupienie części terenów. Indianapolis zostało stolica stanu już w roku 1825, chociaż osada nie liczyła wtedy więcej niż kilkuset mieszkańców, natomiast prawa miejskie nadano Indianapolis dopiero w roku 1847. Miasto wstępnie zaplanowane zostało podobnie jak Waszyngton, jako obszar zurbanizowany o powierzchni jednej mili, obecnie zajmuje niemal 400 razy większy obszar.

Kiedy lecieć?

Klimat Indiany to ciepła odmiana klimatu umiarkowanego łagodzona dodatkowo sąsiedztwem dużych połaci śródlądowych wód. Tylko w południowej części stanu klimat klasyfikowany jest jako pofdzwrotnikowy w odmianie kontynentalnej. Przeciętne temperatury i opady w styczniu kształtują się na poziomie około -3 stopni i kilkadziesiąt milimetrów opadów. Lato i wiosna są zdecydowanie cieplejsze i bardziej wilgotne – temperatura przeciętna w lipcu wynosi 25 stopni, a opady to około 100 mm.

Wybierasz się do Indianapolis? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Indianapolis. Tanie bilety do Indianapolis są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 129 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!6 ofert od 335 Sprawdź