Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Florydę

Znajdź nas w social mediach

Floryda to niezwykły stan w USA. Znajdują się tam zarówno bagna, piękne plaże, jedne z największych miast Stanów Zjednoczonych, a także jedne z bardziej oryginalnych parków narodowych, jakie można zobaczyć na terenie tego kraju. Floryda jest tak ciekawa i zróżnicowana, że trzeba się przyszykować na prawdziwy turystyczny zawrót głowy. Everglades z kajmanami i aligatorami, Key West, Orlando, Miami i Fort Lauderdale to tylko drobna część atrakcji Florydy. W zasadzie można przyjąć, że w tym niezwykłym stanie czeka na ciebie niezwykła przygoda za każdym rogiem. 

Skąd polecisz na Florydę? Jakie lotniska znajdują się na Florydzie?

Floryda ma wiele portów lotniczych, do największych można zaliczyć lotnisko Miami. Lotnisko Miami znajduje się 13 kilometrów od centrum miasta. Polecieć do Miami możesz z Warszawy i są to loty bezpośrednie. Jest to również lotnisko z największą liczbą połączeń z Europą. Podróż z lotniska do centrum miasta można odbyć autobusem, specjalną kolejką lub taksówką. Na miejscu można oczywiście wynająć samochód. Pomiędzy terminalami kursują specjalne pociągi. 

Równie popularnym lotniskiem na Florydzie jest port lotniczy Fort Lauderdale. Kolejnym, o którym warto wspomnieć jest lotnisko Tampa, a także port lotniczy Palm Beach i Orlando. Niestety, z Polski nie ma do tych lotnisk bezpośrednich połączeń. Można oczywiście szukać lotów z przesiadką, wszystko zależy od chęci i możliwości. Loty na Florydę są stosunkowo długie, dlatego nie każdy decyduje się na przesiadkę i czas spędzony na lotnisku.

Pogoda na Florydzie. Kiedy najlepiej lecieć na Florydę?

Floryda charakteryzuje się wilgotnym, ciepłym i subtropikalnym klimatem. Najniższe temperatury (średnie dzienne) przypadają na miesiące zimowe, wynoszą około 21°C. Od kwietnia do października można się spodziewać upałów od 27°C do 34°C w lipcu i w sierpniu. Floryda jest zatem idealnym miejscem na spędzenie urlopu niezależnie od pory roku. Jednak w szczycie sezonu, czyli w miesiące wakacyjne, należy się liczyć z upałem. Nie wszyscy lubią takie warunki, dlatego przed rezerwacją biletu warto zastanowić się nad swoimi preferencjami. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę to, że Floryda jest ulubionym miejscem wypoczynku studentów, zatem podczas przerwy zimowej nadmorskie kurorty są oblegane przez tłumy turystów.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty na Florydę?

Na Florydę latają samoloty LOT bezpośrednio z Warszawy.

Jak długo trwa lot na Florydę?

Loty z Polski na Florydę trwają ok. 11 godz. 15 min. Są to bezpośrednie loty.

Ile kosztują bilety lotnicze na Florydę?

Bilety lotnicze na Florydę można znaleźć już za około 2700 zł w dwie strony. Ale można trafić na loty już za 1300 zł.

Kiedy najtaniej lecieć na Florydę?

Zazwyczaj najtańsze loty można znaleźć w listopadzie. Ale nawet w sezonie letnim zdarzają się okazyjne ceny, warto więc szukać niezależnie od terminu wylotu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!