Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Orlando

Znajdź nas w social mediach

1254472884_41f3ceaa38
Skyline Orlando
Fot. hao$

Położone w centralnej części Florydy jest jednym z głównych miast stanu – to trzecia po Miami i Tampie największa metropolia tego rejonu. Miasto jest centrum tzw. Wielkiego Orlando, obszaru metropolitalnego, który liczy ponad dwa miliony mieszkańców.

Historia

Początki Orlando sięgają 1838 roku i wojen z Seminolami. Amerykańskie wojsko zbudowało na południe od obecnego miasta Fort Gatlin, którego zadaniem miała być obrona granic miasta  i mieszkających na tym terenie osadników przed atakami Indian. Do 1957 roku miasto nosiło nazwę Jernigan – od nazwiska rodziny, która jako pierwsza założyła na tym terenie farmę.

Dzisiejsze Orlando w żadnym stopniu nie przypomina małej osady, jaką było jeszcze 150 lat temu.  Słynie przede wszystkim z tego, że jednym z największych centrów rozrywki nie tylko w USA ale na całym świecie. Miasto jest bowiem głównie znane z takich atrakcji turystycznych jak  Walt Disney World Resort, SeaWorld czy Universal Orlando Resort. Orlando odwiedza około 52 miliony turystów rocznie, miasto jest drugie w kraju pod względem ilości pokoi hotelowych - tylko tylko Las Vegas ma ich więcej. Orlando jest trzecim w kolejności miastem w Stanach Zjednoczonych pod względem ilości odwiedzających je turystów.

Swój rozwój, który nastąpił gwałtownie w latach siedemdziesiątych, zawdzięcza właśnie inwestycjom  w parki rozrywki. Dzięki temu lokalna ekonomia została niemal całkowicie przestawiona na turystykę. Wystarczy wspomnieć, że sam park rozrywki Walta Disneya daje zatrudnienie ponad 60 tys. osób i odwiedza go blisko 50 milionów turystów rocznie. Mało jest zatem miejsc w USA, które mają tak doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną jak Orlando.

Atrakcje

Charakterystyczne dla Florydy piękne plaże, słoneczna pogoda i doskonała atmosfera miasta pełnego nie tylko prostych rozrywek ale również galerii, muzeów i przybytków kultury (w Orlando znajduje się również drugi największy uniwersytet na Florydzie - University of Central Florida) sprawiają, że Orlando zasłużenie jest tak chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź