Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zabytki Niemiec

Znajdź nas w social mediach

zabytki Niemiec
Nowy Ratusz w Monachium
Fot. Wikipedia

Niemcy to miejsce wyjątkowe, gdzie historia wprowadziła wiele burzliwych zmian i miała ogromne znacznie dla funkcjonowania tego kraju. Obecnie Niemcy są krajem, który świetnie się rozwija pod względem tempa wzrostu gospodarczego. Jest to również kraj, który ma dużo do zaoferowania jeśli chodzi o bazę turystyczną. Wybierając się do Niemiec, można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Zabytki Niemiec zlokalizowane są licznie w całym kraju. Zrozumiałe jest zatem, poniższe zestawienie zawiera subiektywnie wybrane propozycje.

Zobacz: tanie loty do Niemiec.

Brama Brandenburska

Brama Brandenburska to najbardziej charakterystyczne miejsce dla stolicy Niemiec. Brama, wzniesiona pod koniec XVIII wieku, jest obecnie najczęściej kojarzonym symbolem miasta, który pojawia się na pocztówkach z Berlina. Brama Brandenburska to łuk tryumfalny, obok którego znajdziemy również pozostałości muru berlińskiego, dzielącego kiedyś Berlin na wschodni i zachodni.

Reichstag

Pośród charakterystycznych budynków niemieckiej stolicy bez wątpienia wskazać można Reichstag, który powstał w XIX wieku, a obecnie jest siedzibą parlamentu niemieckiego. Nie tak dawno budynek został nieco przebudowany i obecnie jest bardziej nowoczesny. Dołączona została między innymi kopuła, która sprawia, że budynek ma ciekawszą bryłę a także udostępnia taras widokowy dla mieszkańców i turystów.

Pomnik pomordowanych Żydów Europy

Wśród miejsc wartych zobaczenia, jest również pomnik pomordowanych Żydów Europy. Pomnik ten upamiętnia osoby mordowane przez hitlerowców w okresie II wojny światowej. Pod pomnikiem znajduje się również muzeum, w którym gromadzone są informacje o Holocauście. Sam pomnik jest miejscem niezwykle ciekawym ze względu na wykonanie go z rożnej wielkości brył, których jest ponad 3 tysiące. Pomnik odnaleźć można w centrum Berlina.

Stadion olimpijski

Dla turystów, którzy kochają sport ciekawym miejscem będzie bez wątpienia Stadion Olimpijski w Berlinie zbudowany na igrzyska w 1936 roku. Jest on areną wyjątkową, która od początku mogła mieścić prawie 100 tysięcy widzów. Obecnie stadion jest świeżo po remoncie wykonanym w 2004 roku przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej i może pomieścić 80 tysięcy widzów, z czego wszyscy znajdą się w czasie imprezy sportowej pod dachem.

Berlin kusi niezwykłością i historią. Zobacz aktualne ceny na loty do Berlina i zaplanuj podróż.

Katedra św. Piotra i NMP w Kolonii

Wśród wyjątkowych zabytków Niemiec jest również Katedra św. Piotra i Najświętszej Maryi Panny w Kolonii. Budynek ogromnych rozmiarów o charakterystycznym gotyckim wyglądzie jest miejscem kojarzonym przez turystów z całego świata. Budowa obecnej katedry rozpoczęła się w XIII wieku i trwała prawie 600 lat co pokazuje skalę tego budynku i całego przedsięwzięcia. Budynek jest wyjątkowy i powinien znaleźć się na trasie każdej wycieczki, która wybiera się do zachodnich Niemiec. Poza nim w Kolonii warto również zobaczyć wiele ciekawych kościołów w architekturze romańskiej oraz gotyckiej. Zobacz: tanie loty do Kolonii.

Katedra NMP w Monachium

Wśród sakralnych zabytków Niemiec znajduje się również Katedra Najświętszej Marii Panny w Monachium, która ma ponad 500 lat. Jest budynkiem o dwóch charakterystycznych wieżach i stanowi miejsce bardzo ciekawe dla turystów, ze względu na bogatą historię. Znajdująca się w centrum miasta katedra jest także charakterystycznym punktem orientacyjnym dla przybywających do miasta turystów.

Nowy Ratusz w Monachium

Pośród wyjątkowych budynków Monachium znajduje się również Nowy Ratusz pochodzący z XIX i mający styl neogotycki. Jest to budynek, który ma monumentalną wielkość i ponad 100 metrów fasady. W środku znajduje się ponad 7000 metrów kwadratowych powierzchni. Obecnie jest to budynek otwarty dla turystów, którzy mogą tam obejrzeć wyjątkowe Muzeum Zabawek.

Zobacz: tanie loty do Monachium.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!5 ofert od 971 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 346 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 126 Sprawdź