przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do DortmunduOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Dortmundu

dortmund
Dortmund
Fot. SXC

Miasto leżące w zachodniej części Niemiec, w rejonie Nadrenii – Północnej Westfalii. Jako że jest tam zlokalizowane też Zagłębie Ruhry, może sprawiać wrażenie niezwiązanego w ogóle z turystyką, wręcz odstręczającego. Nic bardziej mylnego: to, co niegdyś było tylko i wyłącznie kojarzone z przemysłem ciężkim i wydobyciem aktualnie zmieniło się na lepsze. Mimo że przemysł wciąż odgrywa dużą rolę w Dortmundzie, miasto nazywane niegdyś „miastem stali” coraz bardziej skłania się ku rozwojowi turystyki i kultury. Ważną rolę odgrywa także sport, na czele z klubem piłkarskim BVB 09. Władze miasta nie mają zamiaru spocząć na laurach. Dortmund wciąż rozwija się dynamicznie, a 590 tysięcy mieszkańców miasta wydaje się być zupełnie zadowolonych z tego faktu.

Historia

Już w 880 roku pojawiły się pierwsze kronikarskie wzmianki o osadzie Throtmanni. Początki były ciężkie: Throtmanni zniszczył wielki pożar. Jednak w 1152 roku cesarz Fryderyk I Barbarossa zdecydował się podjąć odbudowy miasta i nawet przeniósł do niego na dwa lata swoją rezydencję. Dortmund należało do Ligi Hanzeatyckiej. Ten fakt podniósł prestiż miasta i pozwolił mu na szybki rozwój, związany także z wzrostem dochodu poprzez wymianę handlową. Po 1320 roku pojawia się nazwa „Dorpmunde”. W mieście znajdowała się siedziba lokalnego związku kupieckiego. XVII wiek można bez wątpienia nazwać pechowym. W wyniku wojny trzydziestoletniej gospodarka podupadła, a w 1661 roku miasto padło ofiarą trzęsienia ziemi, w wyniku którego zawalił się kościół Reinoldikirche.

Do 1802 roku Dortmund miało status wolnego miasta, później chwilowo należało do terytorium księstwa Nassau, następnie księstwa Berg. W wyniku przegranej Napoleona powróciło do Prus i wkrótce stało się centrum rozwoju hutnictwa, górnictwa, a także produkcji piwa. W czasie II wojny światowej masowe naloty wojsk alianckich doprowadziły do ogromnych zniszczeń. Szacuje się, że zrujnowane zostało wówczas 80% miasta. Po wojnie miasto stosunkowo szybko wyszło z kryzysu. Na przekór przemysłowej okolicy stworzono tu wiele parków i terenów zielonych.

Atrakcje

Dortmund jest bardzo uniwersalnym miastem. Prowadzi się tu rozliczne badania naukowe, dobrą sławą cieszy się też lokalny uniwersytet. Nie wolno zapominać o sportowych tradycjach: stadionie Westfalskim (jeden z lepiej wyposażonych stadionów w Niemczech) czy leżącej obok Westfalenhalle, służącej nie tylko do celów sportowych. Koncerty w hali zagrały takie sławy jak Pink Floyd, Prince czy Luciano Pavarotti. Co roku Dortmund gości też uczestników Dni Szachowych. Z racji szerokiego wachlarza atrakcji miasto jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów.

Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Dortmundu w promocyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Dortmundu? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Dortmundu. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Dortmundu.

Jeżeli planujesz podróż do Niemiec, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Warszawy do Frankfurtu, bilety lotnicze do Dortmundu lub tanie loty z Poznania do Frankfurtu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Gdańska do Frankfurtu i z Krakowa do Dortmundu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty w czerwcu, Pakiety z Pragi, Okazje na loty na walentynki, Pakiety w lutym, bilety lotnicze Bukareszt Otopeni Berlin Tegel, bilety lotnicze Dusseldorf, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Loty w Grudniu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Plecaki dla dzieci, Plecaki na kółkach, Torby podręczne i Walizki twarde małe.