Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Düsseldorfu

Znajdź nas w social mediach

dusseldorf
Düsseldorf nocą
Fot. Wikipedia

Jest stolicą Nadrenii Północnej – Westfalii i ekonomicznym centrum Niemiec. Leży nad rzeką Ren i ma prawie 600 tysięcy mieszkańców. Düsseldorf jest podzielony na 10 dystryktów. Miasto jest bardzo częstym celem wypraw turystów ze względu na bogatą ofertę turystyczną. O sile przyciągania Düsseldorfu świadczy chociażby fakt, że wesołe miasteczko Kilmes, rozstawione tylko przez 9 dni w roku odwiedza 4,5 mln osób rocznie! Władze miasta są tego świadome, przez co miasto jest bardzo przyjazne turystom.

Historia

Początki historii miasta sięgając VII wieku. Okolica była dość niesprzyjająca dla germańskich plemion z racji wszechobecnych bagien, ale mimo wszystko znaleźli się odważni, którzy postanowili tu zamieszkać. W miejscu, gdzie rzeczka Düssel wpływa do Renu powstały osady rybackie i farmy, które podłożyły podwaliny pod powstanie miasta. W zapiskach kronikarskich po raz pierwszy pojawiło się jako Dusseldorp w 1135 roku przy okazji opisu miasteczka Kaiserswerth, ufortyfikowanej placówki wojskowej żołnierzy Fryderyka Barbarossy. Miasteczko to zostało zresztą wchłonięte przez Düsseldorf w 1929 roku. 14 sierpnia 1288 Düsseldorf otrzymał prawa miejskie od hrabiego Adolfa V. W 1380 miasto zostało stolicą księstwa Bergu. Od tej pory rozpoczął się dynamiczny rozwój i wzrost liczby mieszkańców. Ten okres zakończył się wraz z wojnami napoleońskim, po których Düsseldorf popadł w biedę. Mieszkańcom dawały się we znaki wielkie zniszczenia wojenne, a sytuacja była naprawdę ciężka. W 1815 roku wraz z księstwem Bergu miasto dostało się pod władanie Prus. Druga połowa XIX wieku była znacznie bardziej pomyślna. Do jego końca populacja miasta wzrosła do 200 tysięcy za sprawą rewolucji przemysłowej, podczas której przyciągało do siebie ludzi z całej okolicy. II wojna światowa sprawiła, że miasto właściwie zrównano z powierzchnią ziemi. Jako ważny ośrodek produkcji było ono głównym celem nalotów i bombardowań. W 1946 roku Düsseldorf został stolicą regionu Nadrenii Północnej – Westfalii. Od tej pory skoncentrowano się na odbudowie miasta. Proces ten udał się w 100% i dziś Düsseldorf olśniewa swoim pięknem.

Atrakcje

Düsseldorf najlepiej jest określić jako miasto eleganckie. Mieszkańcy chwalą się też swoją umiejętnością cieszenia się życiem. Faktem jest, że wizyta w Düsseldorfie może sprawić wiele radości, niezależnie od oczekiwań turysty. Ponadto miasto ze względu na położenie jest świetną bazą wypadową do wycieczek w dalsze rejony kraju. Jeśli trafimy na dni Targów Düsseldorfskich w styczniu, możemy także obejrzeć międzynarodową wystawę łodzi. Niektóre z wystawianych wtedy jachtów potrafią naprawdę zrobić wrażenie. Pod koniec maja w mieście odbywa się natomiast festiwal jazzowy Jazz Rally. Inne powszechnie znane targi w Düsseldorfie to targi mody „cpd” oraz Światowe Forum Medycyny Medica. Dla turystów wielkie znaczenie musi mieć też fakt, że w mieście jest ponad 260 lokali gastronomicznych na samym Starym Mieście! Ta liczba sprawia, że nie trzeba bać się tłumów.

Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Düsseldorfu w promocyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Düsseldorfu? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź