Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Memmingen

Znajdź nas w social mediach

memmingen
Ratusz w Memmingen
Fot. digital cat

Memmingen to miasteczko położone w południowej części Niemiec. Z zachodu otacza je rzeka Iller, a z wszystkich innych stron powiat Unterallgäu. Piękne położenie Memmingen to tylko jedna z jego zalet. Dużym plusem jest też doskonały dojazd do miasta. Oprócz tego, że Memmingen ma własne lotnisko, można do niego z łatwością dojechać z Monachium czy Stuttgartu. Położenie nieopodal granicy powoduje, że gości tu sporo turystów z Austrii, Włoch czy Szwajcarii.

Historia

W tym miejscu już w czasach imperium rzymskiego znajdowała się osada. Była to prawdopodobnie osada wojskowa o nazwie Cassiliacum. W VII wieku natomiast był tu pałac należący do króla Franków. Memmingen spełniało bardzo ważną rolę przystanku na drodze wielu podróżnych. Zawdzięczało to swojemu położeniu na szlaku solnym prowadzącym do Czech i Austrii. Musieli tędy przejeżdżać także kupcy zmierzający do Włoch lub Szwajcarii. Miasto Memmingen powstało jednak dopiero w 1158 roku dzięki księciu Welfa VI. Memmingen odegrało też dużą rolę podczas reformacji kościoła. To tutaj przedstawiono też 12 artykułów w wojnie chłopskiej – były one jedną z pierwszych w historii deklaracji praw człowieka.

Wraz z wojną trzydziestoletnią skończyły się dobre czasy miasta. Przez następne 200 lat Memmingen popadało w zapomnienie i stopniowo coraz bardziej traciło na znaczeniu. Przełom przyszedł wraz z budową linii kolejowej. W XX wieku miasto znowu zaczęło się rozwijać.

Wydawać by się mogło, że w tak niewielkim mieście nie ma nic ciekawego. To bardzo krzywdzący stereotyp, któremu Memmingen zaprzecza. W lecie organizowany jest Dzień Rybaka oraz Festiwal Dzieci. Ta pierwsza impreza sięga swoimi korzeniami 1572 roku! Oprócz tego warto zobaczyć Festiwal Ogrodowy, Dni Miasta czy historyczny Festiwal Wallenstein.

Atrakcje

W Memmingen nie brakuje także ciekawych zabytków. Słynny jest Kościół Św. Marcina zbudowany w stylu gotyckim, ale także renesansowy ratusz i Wieża Bismarcka. Zachwycają odnowione uliczki, np. Herrenstrasse czy Kalchstrasse. Bardzo dobrze zachowały się umocnienia miejskie długie na 2 kilometry oraz 10 bram miejskich.  W mieście jest dużo zieleni: jest tu aż 9 dużych parków i sporo mniejszych.

Memmingen to idealne miejsce na wypoczynek dla tych z nas, którzy chcą oderwać się od zgiełku i hałasu życia codziennego. Malutkie, spokojne miasto w sercu Niemiec – warto zatrzymać się tu na parę dni! Znajdź tanie loty do Memmingen z portalem Tanie-loty.com.pl

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 267 Sprawdź