Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Bonn

Znajdź nas w social mediach

bonn
Bonn - panorama miasta
Fot. Wikipedia

Bonn, miasto Beethovena, zieleni i muzeów… Bonn to miasto położone nad Renem, na zachodzie Niemiec, znane na świecie jako była stolica Niemieckiej Republiki Federalnej. Dzisiejsze Bonn przyciąga uwagę jako ośrodek życia uniwersyteckiego, kulturalna metropolia, prezentująca prestiżowe ekspozycje i koncerty, a także siedziba instytucji ONZ.

Historia miasta liczy ponad 2000 lat i sięga do czasów germańskich i rzymskich osad. Od 1597 do 1794 Bonn było rezydencją książąt kolońskich, a w 1770 r. przyszedł tu na świat Ludwig van Beethoven. W 1815 roku kontrolę nad miastem przejęły Prusy. Po drugiej wojnie światowej miasto było stolicą RFN, aż do przeniesienia stolicy do Berlina w latach 90. XX wieku. Potem miastu przyznano wyłączny tytuł "miasta federalnego" i zagwarantowano pozostawienie w niej kilku instytucji centralnych. Do dziś pozostawiono tu 6 ważnych ministerstw. Historia pozostawia swoje niezatarte ślady w Bonn: od czcigodnego kamienia, w którym wyryte są trzy boginie, przez rzymskie kościoły do zamku barokowego, wszystko to świadczy o ponad 2000 letniej, bogatej przeszłości miasta.

W Bonn przywita nas pomnik Beethovena, dobrze utrzymana zieleń, rabaty kwiatowe i ogromny gmach uniwersytetu. Magnesem dla szerokich rzesz zwiedzających jest Dom Beethovena (Beethoven-Haus), z największą na świecie kolekcją eksponatów związanych z kompozytorem. Do najpiękniejszych budowli miasta zaliczają się budynki na uczęszczanych placach bońskiej starówki: rokokowy Stary Ratusz (Altes Rathaus) przy rynku, pomnik Beethovena z brązu stojący na placu katedralnym oraz przepiękna romańska katedra, a także pałac Poppelsdorf w południowej części miasta.

Bonn to miasto bogate we wspaniałe muzea. Najbardziej znany jest tzw. „szlak muzeów” w pobliżu dzielnicy rządowej, obejmujący dwie wielkie galerie miasta – Halę Sztuki i Wystaw RFN (Kunst- und Ausstellungshalle der Bundesrepublik Deutschland) oraz Bońskie Muzeum Sztuki (Kunstmuseum Bonn). Do wyjątkowych atrakcji należy również Muzeum Niemieckie (Deutsches Museum) oraz Muzeum Historii (Haus der Geschichte). Muzeum Alexandra Króla, Dom Augusta Macke, Krajowe Muzeum nad Renem, Akademickie Muzeum Sztuki, Arithmeum, Muzeum Miasta, Muzeum Kobiet to tylko niektóre z renomowanych domów sztuki, które umacniają opinię miasta Bonn jako miasta muzeów.

Miasto Bonn jest dumne ze swojej zieleni. Po obu stronach Renu rozciąga się park rozrywki Rheinaue leżący w geograficznym sercu miasta. Około 40 km dróg, duże jezioro parkowe, pachnący Blindengarten (ogród niewidomych) i ogród japoński zapraszają na sport, zabawę i odpoczynek. Oprócz Kottenforst i Siebengebirge tzw. „zielonych płuc” otaczających Bonn, odpoczynek i rozrywkę oferują także planty i parki miasta. Zaś ulubionym miejscem spotkań studentów jest położona w środku miasta łąka przed uniwersytetem.

Wyjeżdżasz do Bonn? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Bonn. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Bonn.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź