Treść strony

niemcy-ciekawostki

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do NiemiecOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Hamburg (HAM) Hamburg Apt.od 118Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 118Wybierz
 • Dortmund (DTM) Dortmund Apt.od 133Wybierz
 • Memmingen (FMM) Memmingen-Allgau Apt.od 206Wybierz
 • Norymberga (NUE) Nuremberg Apt.od 345Wybierz
 • Dusseldorf (DUS) Dusseldorf Int. Apt.od 404Wybierz
 • Kolonia/bonn (QKL) Bonn Colony Apt.od 474Wybierz
 • Hanower (HAJ) Hanover Int. Apt.od 557Wybierz
 • Brema (BRE) Bremen Apt.od 579Wybierz
więcej

Treść główna

Niemcy - ciekawostki

Znajdź nas w social mediach

niemcy
Sanktuarium św. Kolomana Schwanngau, Bawaria, Niemcy
Fot. Sxc.hu

Planujesz wakacje poza granicami naszego kraju i nie wiesz, jaki kierunek obrać? Które z państw najbardziej zasługuje na to, by poświęcić czas i pieniądze na jego zwiedzanie? Może warto poszukać czegoś wśród sąsiednich krajów?

Wielu ludzi wybiera się do Egiptu, Turcji czy Chorwacji zapominając, że sąsiednie państwa, takie jak Niemcy również mogą zaoferować turystom wiele pozytywnych wrażeń. Dlaczego warto odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów? Co ciekawego można zobaczyć w Niemczech? Oto kilka ciekawostek, które mogą pomóc nam w zaplanowaniu wycieczki do tego kraju.

1. Niemcy kojarzą nam się przede wszystkim z piwem, jednak niewiele osób wie, że właśnie w tym kraju można skosztować 300 odmian chleba i 1000 rodzajów kiełbasy.

2. Skoro była mowa o piwie, nie sposób nie wspomnieć o corocznym festiwalu piwa znanym jako Oktoberfest. Organizowane w Bawarii na przełomie września i października "dożynki chmielne" mają ponad 200-letnią tradycję. W tym czasie spożywane są miliony litrów piwa.

Serwowany w Monachium trunek jest mocny i ma stosunkowo wysoką zawartość alkoholu (6,2%). Co więcej, jego smak i kolor są dużo bardziej wyraziste niż w przypadku piw, które można kupić w Polsce. Warto dodać, że w Niemczech jest ponad 6 tys. gatunków piwa.

3. W Niemczech warto iść do opery, zwłaszcza, że teatry operowe są w tym państwie bardzo popularne. Mieszkańcy tego kraju często spędzają Noc Sylwestrową właśnie w operze.

4. Planując podróż do Niemiec warto zaplanować wycieczkę do Augsburga, miasta położonego na południu Niemiec. Założone przez Rzymian w 15 r. p.n.e. miasto jest dla turystów miejscem kojarzonym przede wszystkim z piękną i niekiedy bardzo wiekową architekturą. Warto dodać, że miasto to jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla muzyków, gdyż w Augsburgu znajduje się dom Mozarta.

5. Coś dla miłośników przyrody: ogród Botaniczny Uniwersytetu w Bonn, gdzie można podziwiać ponad 3 tys. gatunków roślin lub park rozrywki Freizeitpark Rheinaue  - o łącznej powierzchni 160 ha. Można tu m.in. wypożyczyć łódkę i w inny, całkiem oryginalny sposób, zwiedzać malowniczy obiekt.

6. Bonn od 1949 do 1990 roku było tymczasową stolicą RFN. W mieście można podziwiać wiele zabytkowych budynków, w tym romańską świątynię św. Marcina czy dom Beethovena. Dla każdego melomana ważnym świętem organizowanym właśnie w Bonn powinno być Beethovenfest, w czasie którego można usłyszeć ponad 50 koncertów.

7. Będąc w Niemczech nie można zapomnieć o Zamku Neuschwanstein, wzniesionym w XIX wieku w Alpach Bawarsko-Tyrolskich. Wygląd zamku nawiązuje do czasów średniowiecza, jednak funkcjonowanie zamku oparte jest na współczesnych zasadach: system ogrzewania bazujący na cyrkulacji ciepłego powietrza, toalety z automatycznym systemem spłukiwania itd. Ciężko jest sobie wyobrazić wnętrza w stylu barokowym, bizantyjskim czy gotyckim w połączeniu z najnowszymi technologiami, a jednak zamek w Bawarii w ten sposób funkcjonuje.

Sala tronowa zamku jest niemal w całości pokryta złotem. Inne wnętrza również epatują przepychem. Szacuje się, że rocznie Neuschwanstein odwiedza ponad milion turystów. Mówi się, że obiekt ten jest najczęściej fotografowaną budowlą świata.

8. Chyba już najwyższy czas, by wspomnieć o Berlinie - stolicy Niemiec. Berlin można odwiedzić z wielu powodów. Jedni zrobią to ze względu na architekturę, inni będą brać pod uwagę sześciotygodniowy wyścig, Sechs-Tage-Rennen (styczeń, jeszcze inni Długą Noc Muzeów (styczeń, sierpień). Oczywiście, nie brakuje osób, które przyjeżdżają do Berlina latem ze względu na Love Parade - imprezę organizowaną przede wszystkim przez stowarzyszenia związane z osobami o orientacji homoseksualnej. Mówiąc o Berlinie warto wspomnieć o miejscach takich jak Gabinet Strachu, gdzie można oglądać m.in. przyrządy medyczne bądź narzędzia tortur z czasów średniowiecza. Zwiedzanie tego miejsca to bez wątpienia źródło dobrej zabawy.

Przy tej okazji warto również wspomnieć o Tropical Islands, a więc największym w Europie tropikalnym parku wodnym. Na ponad 60 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się: największy zadaszony las tropikalny na świecie, największa w Europie strefa saun, ogromna zjeżdżalnia wieżowa itd. Innymi słowy - Berlin to nie tylko miasto związane z zabytkową architekturą. Przede wszystkim jest to miejsce, gdzie każdego dnia coś się dzieje - organizowane są różnego rodzaju imprezy, festiwale, koncerty itp. Każdy z znajdzie tu coś dla siebie.

Jeśli interesuje Cię urlop u naszych zachodnich sąsiadów, sprawdź tanie loty do Niemiec.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź