Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Munster

Znajdź nas w social mediach

Wesołe miasteczko w Munster
Fot. Matus Kalisky

Münster to miasto położone na zachodzie Niemiec, w Nadrenii – Północnej Westfalii. Zamieszkałe przez ponad 270 tysięcy osób jest dość niewielkie jak na niemieckie standardy, ale w rankingu mniejszych miast jest uznawane za jedno z najciekawszych. Charakteru Münster bez wątpienia dodaje fakt, że jest to ważny ośrodek uniwersytecki. Dzięki ponad 50 tysiącom studentów zamieszkałych tutaj w roku akademickim miasto jest znacznie bardziej otwarte na obcych i przyjazne dla turystów. 

Münster to miasto o wielu twarzach. Od wieków rozwijała się w nim nauka, ale sztuka także nie była traktowana po macoszemu. Wiele stuleci temu narodziła się tradycja organizowania w mieście najróżniejszych konferencji, zebrań i spotkań na najwyższym szczeblu. Zwyczaj ten jest kultywowany do dziś. 

Historia

Oficjalnie ustalono, że historia Munster sięga 793 roku, chociaż prawdopodobnie już znacznie wcześniej na tym terenie znajdowały się ludzkie osiedla. Podczas panowania Karola Wielkiego Munster nabrało większego znaczenia. Już w 805 roku otrzymało status miasta. W 1494 roku dołączyło do grona ośrodków skupionych w Lidze Hanzeatyckiej. Pozwoliło mu to na osiągnięcie wysokiego statusu. Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu innych miast niemieckich Münster praktycznie przez cały czas pozostało miastem katolickim.

Münster zdecydowanie największą rolę w historii świata, a już na pewno Europy odegrało w 1648 roku. To właśnie wtedy w mieście podpisano traktat pokojowy (tzw. pokój westfalski) i tym samym zakończono wojnę trzydziestoletnią. W 1802 roku miasto wcielono do Prus i nadano mu status stolicy Westfalii. Podczas II wojny światowej podobnie jak wiele innych niemieckich ośrodków miasto odniosło ogromne straty. Aktualnie jednak Münster zachwyca turystów pięknym wyglądem. 

Atrakcje

Zabytki to jedna z głównych atrakcji. Najważniejszym z nich prawdopodobnie jest katedra św. Pawła z zegarem astronomicznym pochodzącym z 1543 roku. Pięknie prezentuje się cały rynek, otoczony średniowiecznymi kupieckimi kamieniczkami. Warto odwiedzić także zamek i kościół św. Lamberta. W Munster jest wiele ciekawych muzeów. Oprócz tych bardziej typowych (Muzeum Miejskie, Westfalskie Muzeum Sztuki) jest tu także kilka bardziej interesujących, np. Muzeum Trądu, Muzeum Karnawału, Muzeum Koni...

Munster jest miastem przyjaznym środowisku. Widać to wyraźnie w polityce miasta odnośnie rowerów. W końcu nie bez powodu nazywane jest „rowerową stolicą Niemiec”. Ocenia się, że na każdego mieszkańca miasta przypadają dwa rowery! Jeśli więc mamy ochotę na urlop w mieście, które zapewni nam rozrywkę w zdrowej atmosferze, Münster to świetny wybór!

Lecisz do Münster? Zarezerwuj tanie loty do Münster z portalem Tanie-loty.com.pl

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź