Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Hamburga

Znajdź nas w social mediach

hamburg_noca
Hamburg nocą
Fot. sxc.hu

Hamburg to drugie co do wielkości miasto Niemiec i jednocześnie uznawane za najpiękniejsze w kraju. Dziś kojarzy się z wolnością i niczym nie skrępowaną zabawą – a to za sprawą sławnej (być może bardziej niesławnej) dzielnicy Reeperbahnu. Ale dla turysty Hamburg ma znacznie więcej do zaoferowania: jest położony między jeziorami, a jego życie kulturalne jest co najmniej tak samo kwitnące, jak ulice i miejskie ogrody. Hamburg to ogrom zieleni - władze miejskie przyjęły zasadę, że co roku sadzi się tu dwa tysiące nowych drzew. Tylko trzecia część powierzchni metropolii jest zabudowana - reszta to parki, jeziora i kanały o brzegach obsadzonych drzewami. Co ciekawe Hamburg posiada więcej mostów niż Wenecja. Miasto jest wyjątkowo przyjazne dla rowerzystów, ale jeżdżąc po kilometrach ścieżek rowerowych trudno jednocześnie uwierzyć, że to jedno z największych miast przemysłowych Niemiec (drugie co do wielkości po Berlinie).

Historia

Hamburg ogromnie ucierpiał na przestrzeni wieków. Większość zabytków najstarszej części Hamburga spłonęła w wielkim pożarze w roku 1842. Podczas II wojny światowej Hamburg był pierwszym miastem na drodze bombowców lecących z Anglii przez Morze Północne nad centrum Niemiec i z tej racji był często atakowany. 28 lipca 1943 roku nad portem przeszła burza ogniowa. Na miasto spadły tony bomb zapalających, a 21 km kwadratowych zabytkowego centrum miasta spłonęło doszczętnie - temperatura sięgała powyżej 1500 °C topiąc cegły, cement, szkło i ulice. Tej nocy zginęło ponad 42 tys. cywilów.

Dziś Hamburg jest ważnym ośrodkiem mass mediów, olbrzymim portem morskim, kolebką wielu ruchów radykalnych oraz siedzibą najnowszego pokolenia klasy kupieckiej, sięgającej swymi korzeniami wiele stuleci wstecz. Już od 1459 roku (oficjalnie od 1770 r.) Hamburg osiadał status miasta-państwa cieszącego się swobodą handlu i polityki. Książęta i królowie nie mieszali się w jego sprawy. Do dziś miasto posiada oficjalny tytuł Freie und Hansestadt – wolnego miasta hanzeatyckiego.

Atrakcje

Hamburg jest miastem młodym, nowoczesnym, przyjaznym i kosmopolitycznym i pełnym kontrastów. Z jednej strony barwna i zarazem najbiedniejsza dzielnica St. Pauli, wraz z ulicą Reeperbahn - zaywaną najbardziej grzeszną milą na świecie; z drugiej strony porządna i bogata dzielnica Blankenese ze swoimi niezliczonymi willami i pięknymi, pełnymi romantyzmu widokami ze zbocza Łaby i położonych poniżej plaż.

Tanie loty do Hamburga - zarezerwuj bilet!

A więc gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Hamburga w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do tego miasta nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Hamburga!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź