przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KoloniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Kolonii

kolonia_noca
Kolonia nocą
Fot. sxc.hu

Pięknie położona na Renem Kolonia jest najstarszym z dużych miast niemieckich. Została założona przez cesarzową Agrypinę, żonę Klaudiusza, która nadała osadzie legionowej w roku 50 n.e. nazwę Colonia Claudia Ara Agrippinensium i podniosła ją do rangi miasta. Do dzisiejszego dnia zachowało się kilka zabytków z czasów rzymskich, jednak dzisiejsza Kolonia żyje przyszłością. To centrum medialne i przemysłowe Niemiec. Stąd nadają Viva, MTV, Sat1 i Pro7, tutaj Ford produkuje samochody, gęsto jest od banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Ogromny port lotniczy i ważny port śródlądowy to wizytówki komunikacyjne Kolonii.

Historia

Mimo wszechobecnej nowoczesności miasto nie zapomina o swojej historii, choć praktyczni Niemcy podchodzą do niej bez specjalnej atencji. Większość średniowiecznych zabytków Kolonii to pieczołowite rekonstrukcje – miasto zostało niemal zrównane z ziemią w trakcie zmasowanych bombardowań w czasie II Wojny Światowej. Odbudowa zabytków odbyła się jednak na samym końcu – pierwszeństwo miały tereny mieszkalne i przemysłowe. Takiej kolejności odbudowy Kolonia zawdzięcza zatem swój obecny wizerunek.

Atrakcje

Myli się jednak ten, który sądzi, że w Kolonii brak ciekawych, historycznych miejsc do zwiedzania. W średniowieczu miasto kwitło - było współzałożycielem Hanzy, a w 1388 roku  powstał w nim pierwszy miejski uniwersytet w Niemczech. Kolonia była wtedy największym i najbogatszym miastem niemieckojęzycznym, a budowana przez 600 lat gotycka katedra, symbol Kolonii, jest jedną z największych na świecie. Katedra to najczęściej odwiedzany zabytek w Niemczech. Miasto słynie także ze swoich muzeów - bogatsze zbiory maję jedynie placówki w Berlinie, Dreźnie i Monachium. Miasto zyskało również sławę jako centrum piwowarstwa. Są tu 24 browary, więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Wszystkie produkują jedyne w swoim rodzaju piwo kölsch. Wyjątkowe dzieje miasta są nadal widoczne w jego obecnym obliczu.

Tanie loty do Kolonii

A więc gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Kolonii w promocyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!