Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Hahn

Znajdź nas w social mediach

hahn
Hahn - widok z lotu ptaka
Fot. Wikipedia

Hahn to mała wioska położona w zachodniej części Niemiec, w której w 67 domach mieszkają 194 osoby. Co zatem jest w niej wyjątkowego? To, że leży zaledwie 350 metrów od pasa startowego lotniska Frankfurt Hahn. Już w czasie zimnej wojny istniała tu baza wojskowa Amerykańskich Sił Lotniczych, a w 1993 roku lotnisko wojskowe zostało przekształcone w cywilny port lotniczy.

Historia

Niedaleko Hahn znaleziono pozostałości osad Rzymskich i Francuskich. Pierwsze wzmianki o mieście, którego nazwa pochodzi od słowa Hein - las, znaleziono w księgach z 1330-35 roku. Od 1794 było to terytorium francuskie, a od 1814 podległe było Prusom. Po drugiej wojnie światowej miasteczko stało się częścią nowo powstałego landu Rheinland-Pfalz, a w 1953 roku zaczęła działać tu wojskowa baza lotnicza sił NATO. Rada miejska dopiero 1986 roku wybrała herb miasta. Jego autorem jest Harald Kaspar.

 

Atrakcje

Jedynym zabytkiem miasteczka jest mały kościółek pod wezwaniem św. Antoniego z XIV wieku zbudowany na resztach osady rzymskiej. Jest kościołem wielowyznanowym – modlą się tu wspólnie katolicy i protestanci. W 1998 roku kościół podświetlono, tak, że jest dobrze widoczny z Hunsrückhöhenstraße – drogi biegnącej przy miasteczku.

Po trzech latach planowania w 2008 roku udostępniono dla podróżnych 9 szlaków turystycznych o łącznej długości 30 kilometrów. Trasy są zróżnicowane, a niektóre z nich nadają się do uprawiania Nordic -Walking.

Miasto posiada swoją stronę internetową www.dorf-hahn.de i mimo, że mieszka tu niewiele osób jest naprawdę dobrze utrzymane.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!