Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Drezna

drezno
Drezno nocą
Fot. Wikipedia

Drezno to przepiękne miasto będące stolicą Saksonii. Ma ponad 500 tysięcy mieszkańców, a jego klimat przyciąga turystów z całej Europy. Położenie tuż przy polskiej granicy dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność w naszych oczach. Aż trudno uwierzyć więc, że w wyniku bombardowań w nocy 13 lutego 1945 roku zostało praktycznie zupełnie zniszczone. Naloty dywanowe przeprowadzone przez połączone siły USA i Wielkiej Brytanii należały do najbrutalniejszych ataków w historii świata. Pozbawiły życia ponad 35 tysięcy osób. Drezno bardzo szybko otrząsnęło się z tej tragedii, podobnie jak szybko udało mu się uwolnić od niszczycielskiego wpływu władz komunistycznych. W dzisiejszych czasach miasto jest uważane za jedną z najpiękniejszych ozdób Niemiec.

Historia

Z racji położenia w dolinie rzeki Łaby i łagodnego klimatu Drezno od zawsze było miejscem, w którym chętnie osiedlali się przybysze z innych stron. Pierwsze ślady ludzkiej bytności w okolicach pochodzą prawdopodobnie sprzed 9 tysięcy lat! W okresie średniowiecza początkowo znajdowała się tutaj słowiańska wioska rybacka, która z czasem przekształciła się w większy ośrodek. Na początku X wieku ziemie nad Łabą zostały zdobyte przez Henryka I, który założył tutaj miasto Miśnia. Ważną rolę w historii Drezna i Saksonii odegrała dynastia Wettinów. Jej założycielem był Konrad Wielki. Początkowo jednak Drezno nie należało do znaczących ośrodków. Z racji tego, że Łaba była bardzo płytka, nie mogły nią spływać statki handlowe, co umniejszało znaczenie miasta. Dynamicznie rozwijała się raczej pobliska Miśnia. W 1485 roku nastąpił przełom. Dzięki księciu Albrechtowi miasto zostało rezydencją królewską Wettinów. W 1491 roku Drezno padło ofiarą wielkiego pożaru. Podczas odbudowy zrezygnowano z drewna, a postawiono na budowle z kamienia i cegły. W okresie reformacji Drezno było ośrodkiem, który mocno sprzeciwiał się luterańskim tezom. W 1539 roku jednak władcy zmienili poglądy i przeszli na protestantyzm. Wciąż wzrastało znaczenie miasta. Skupiali się w nim artyści i myśliciele. Pogorszenie sytuacji przyszło wraz z wojną trzydziestoletnią, dodatkowo wyniszczyły je epidemie. Jak zwykle jednak jego mieszkańcy szybko podnieśli się z kryzysu.

W XVIII wieku nastąpiło połączenie Saksonii z Polską na mocy unii personalnej. Wspólnym władcą został nieszczególnie popularny w naszym kraju August Mocny. Podczas wojen napoleońskich pod miastem miała miejsce słynna bitwa, w której Francuzi odnieśli zwycięstwo nad siłami szóstej koalicji. W Dreźnie znajdowało się centrum rewolucji niemieckiej z 1849 roku. Od XIX wieku rozpoczął się okres szybkiego rozwoju miasta, równie szybko wzrastała jego populacja. Podczas II wojny światowej w Dreźnie chroniły się tysiące uchodźców. Naloty dywanowe rozpoczęte 13 lutego 1945 roku zniszczyły około 90% miasta. Zdarzenia te zainspirowały znanego pisarza Kurta Vonneguta do napisania swojego najsłynniejszego dzieła „Rzeźnia nr 5”. Miastu udało się szybko podnieść z ruiny.

Atrakcje

Drezno otrzymało od zauroczonych nim turystów wiele przydomków. Bywa nazywane „Florencją nad Łabą” oraz „perłą baroku”. Wszystko to zawdzięcza imponującym zabytkom, które wielkimi wysiłkami udało się w doskonały sposób odbudować. Drezno wciąż jest ważnym ośrodkiem kulturalnym. Można pokusić się o stwierdzenie, że jego znaczenie wciąż rośnie. Niezwykły klimat sprawia, że jest popularnym celem podróży. Fakt, że należy do najbliżej położonych miast w Niemczech dodatkowo przemawia za jego odwiedzeniem.

Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Drezna w promocyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Drezna? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa