Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do DreznaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 716Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 838Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 1200Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 1269Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 2131Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Drezna

Znajdź nas w social mediach

drezno
Drezno nocą
Fot. Wikipedia

Drezno to przepiękne miasto będące stolicą Saksonii. Ma ponad 500 tysięcy mieszkańców, a jego klimat przyciąga turystów z całej Europy. Położenie tuż przy polskiej granicy dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność w naszych oczach. Aż trudno uwierzyć więc, że w wyniku bombardowań w nocy 13 lutego 1945 roku zostało praktycznie zupełnie zniszczone. Naloty dywanowe przeprowadzone przez połączone siły USA i Wielkiej Brytanii należały do najbrutalniejszych ataków w historii świata. Pozbawiły życia ponad 35 tysięcy osób. Drezno bardzo szybko otrząsnęło się z tej tragedii, podobnie jak szybko udało mu się uwolnić od niszczycielskiego wpływu władz komunistycznych. W dzisiejszych czasach miasto jest uważane za jedną z najpiękniejszych ozdób Niemiec.

Historia

Z racji położenia w dolinie rzeki Łaby i łagodnego klimatu Drezno od zawsze było miejscem, w którym chętnie osiedlali się przybysze z innych stron. Pierwsze ślady ludzkiej bytności w okolicach pochodzą prawdopodobnie sprzed 9 tysięcy lat! W okresie średniowiecza początkowo znajdowała się tutaj słowiańska wioska rybacka, która z czasem przekształciła się w większy ośrodek. Na początku X wieku ziemie nad Łabą zostały zdobyte przez Henryka I, który założył tutaj miasto Miśnia. Ważną rolę w historii Drezna i Saksonii odegrała dynastia Wettinów. Jej założycielem był Konrad Wielki. Początkowo jednak Drezno nie należało do znaczących ośrodków. Z racji tego, że Łaba była bardzo płytka, nie mogły nią spływać statki handlowe, co umniejszało znaczenie miasta. Dynamicznie rozwijała się raczej pobliska Miśnia. W 1485 roku nastąpił przełom. Dzięki księciu Albrechtowi miasto zostało rezydencją królewską Wettinów. W 1491 roku Drezno padło ofiarą wielkiego pożaru. Podczas odbudowy zrezygnowano z drewna, a postawiono na budowle z kamienia i cegły. W okresie reformacji Drezno było ośrodkiem, który mocno sprzeciwiał się luterańskim tezom. W 1539 roku jednak władcy zmienili poglądy i przeszli na protestantyzm. Wciąż wzrastało znaczenie miasta. Skupiali się w nim artyści i myśliciele. Pogorszenie sytuacji przyszło wraz z wojną trzydziestoletnią, dodatkowo wyniszczyły je epidemie. Jak zwykle jednak jego mieszkańcy szybko podnieśli się z kryzysu.

W XVIII wieku nastąpiło połączenie Saksonii z Polską na mocy unii personalnej. Wspólnym władcą został nieszczególnie popularny w naszym kraju August Mocny. Podczas wojen napoleońskich pod miastem miała miejsce słynna bitwa, w której Francuzi odnieśli zwycięstwo nad siłami szóstej koalicji. W Dreźnie znajdowało się centrum rewolucji niemieckiej z 1849 roku. Od XIX wieku rozpoczął się okres szybkiego rozwoju miasta, równie szybko wzrastała jego populacja. Podczas II wojny światowej w Dreźnie chroniły się tysiące uchodźców. Naloty dywanowe rozpoczęte 13 lutego 1945 roku zniszczyły około 90% miasta. Zdarzenia te zainspirowały znanego pisarza Kurta Vonneguta do napisania swojego najsłynniejszego dzieła „Rzeźnia nr 5”. Miastu udało się szybko podnieść z ruiny.

Atrakcje

Drezno otrzymało od zauroczonych nim turystów wiele przydomków. Bywa nazywane „Florencją nad Łabą” oraz „perłą baroku”. Wszystko to zawdzięcza imponującym zabytkom, które wielkimi wysiłkami udało się w doskonały sposób odbudować. Drezno wciąż jest ważnym ośrodkiem kulturalnym. Można pokusić się o stwierdzenie, że jego znaczenie wciąż rośnie. Niezwykły klimat sprawia, że jest popularnym celem podróży. Fakt, że należy do najbliżej położonych miast w Niemczech dodatkowo przemawia za jego odwiedzeniem.

Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Drezna w promocyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Drezna? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!