Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zabytki Francji

Znajdź nas w social mediach

Zabytki Francji
Zamek Carcassonne
Fot. laura suarez

Francja to państwo, które zadziwia. Dlaczego? Oto kilka powodów:

 • We Francji produkuje się, aż 400 rodzajów serów.
 • Rok rocznie odwiedza ją ponad 75 mln turystów, co powoduje, że jest to kraj najbardziej "oblegany" przez turystów.
 • Biała suknia ślubna to francuska tradycja sprzed ponad 500 lat. 
 • W kraju tym niezwykle rygorystycznie przestrzega się przepisów ruchu drogowego. Za ich złamanie grozi mandat w wysokości nawet 750 €.
 • Okazuje się, że niewiele ponad 30% Francuzów zna język angielski - obywatele tego kraju są przekonani, że ich język powinien być językiem międzynarodowym.

Czy to wszystko, co może nas zadziwiać w tym kraju? Oczywiście, że nie. Spójrzmy na atrakcje turystyczne tego kraju.

Wieża Eiffla

Wieża ta jest symbolem Francji. Dla wielu turystów z całego świata wjazd na szczyt wieży jest obowiązkowym punktem podróży do Francji. Metalowa konstrukcja jest najwyższą budowlą Paryża i piątą pod względem wysokości w całym kraju. Wieża powstała pod koniec XIX wieku, jako symbol ponadprzeciętnej wiedzy inżynierskiej oraz możliwości techniki. Po 20 latach konstrukcja miała być zdemontowana, jednakże, na szczęście, nie doszło do tego. Być może dzięki temu Francja gości co roku tylu turystów.

Koszt biletów na wieżę mieści się w przedziale: 10-14,5 €, przy czym najdroższe bilety to bilety normalne uprawniające dorosłych do wjazdu na szczyt wieży.

 • Dzieci do lat 4 mają zapewniony bezpłatny wstęp.
 • Dzieci do lat 11 oraz osoby niepełnosprawne i opiekunowie: 10 €/os.
 • Młodzież w wieku 11-24: 13 €
 • Dorośli: 14,5 €

Marsylia

Marsylia nazywana jest bramą do Morza Śródziemnego. To drugie co do wielkości, wielonarodowościowe, miasto Francji. Historia obecnego hymnu narodowego Francji "Marsylianki", również ma  ścisły związek z tym miastem. W mieście można odwiedzić Muzeum Historii Marsylii czy Muzeum Mody. Rok 1720 był dla mieszkańców miasta tragiczny. Wtedy bowiem, w wyniku epidemii dżumy, zmarła ponad połowa marsylian. Ciekawym obiektem jest tu Zamek If, w którym więziono słynnego hrabię Monte Christo.

Podczas podróży po tym mieście, warto skosztować regionalnej kuchni, gdyż jest naprawdę doskonała: wątróbki z gęsi, kozie sery, wina prowansalskie itp.

Zobacz: tanie loty do Marsylii.

Carcassonne

Zabytkowa architektura tego miasta stanowi największy kompleks urbanistyczny w Europie złożony z dwóch części - górnego i dolnego miasta. Górne miasto posiada, umieszczoną na liście światowego dziedzictwa UNESCO, fortecę stworzoną z wałów obronnych i ponad 50 wież. Wewnątrz murów można zobaczyć średniowieczny zamek i kościół St. Nazaire wybudowany w stylu romańsko-gotyckim. Wąskie uliczki miasta przepełnione są straganami i sklepami nawiązującymi do czasów rycerskich. Carcassonne to niezwykły obiekt, szczególnie dla "młodych rycerzy" naszych czasów!

Wstęp do zamku: 8,50 € (nie dotyczy dzieci i młodzieży do lat 18).

Lourdes

Największy we Francji ośrodek kultu Maryjnego. Każdego roku przybywa tam ponad 6 mln pielgrzymów z całego świata. Miejsce to jest związane z objawieniem się Matki Bożej 14-letniej Bernadecie Soubirous. W mieście, oprócz Sanktuarium Maryjnego można również podziwiać zamek z XIV wieku czy podziemną Bazylikę św. Piusa X. Więcej o Lourdes.

 • Koszt wstępu do zamku to 3 € dla dzieci i młodzieży oraz 5 € dla dorosłych
 • Dzieci w wieku do 6 lat - wstęp bezpłatny
 • Obiekt jest czynny przez cały rok z wyjątkiem: 1 I, 1 XI, 11 XI, 25 XII

Dolina Loary

Na terenie tej krainy znajduje się ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków, a także znakomitych budowli stworzonych w czasach oświecenia. Dolina uchodzi za europejski ośrodek sztuki renesansowej i oświeceniowej. Większość zamków to dzieła architektury odrodzenia. Podczas rewolucji francuskiej część zamków została zniszczona. W czasie wojen, zamki i pałace służyły za kwatery dowódcze. Dziś, część zamków pozostało w rękach prywatnych właścicieli. Część jednak została zamieniona na hotele bądź muzea. Więcej o Dolinie Loary.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 334 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź