Treść strony

tanie-loty-do-carcassone

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Carcassone

Znajdź nas w social mediach

Carcassonne to górzyste miasteczko na południu francuskiego regionu Langwedocja. Słynie ze swoich średniowiecznych zabytków, ale jego historia sięga czasów Imperium Rzymskiego. To gigantyczne miasto-twierdza, które zachwyca wielbicieli historii jak i również tych, którzy cenią sobie intrygujący klimat wielowiekowych uliczek i serwujących pyszne potrawy restauracji. Zaledwie 3 km od centrum miasta znajduje się lotnisko.

Co zobaczyć w Carcassone? Najciekawsze zabytki Carcassone

Carcassonne należy do najlepiej zachowanych średniowiecznych warowni w całej Francji. Zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i każdego roku przyciąga rzesze turystów, chcących zobaczyć niezwykłe mury obronne i aż 52 kamienne wieże. Ale Carcassonne to nie tylko warownia Cite. Na lewym brzegu rzeki Aude znajduje się młodsza i bardziej współczesna część miasta. Podział na miasto górne i dolne jest bardzo adekwatne. Najwięcej zabytków i atrakcji znajduje się w górnej części miasta, natomiast można również zajrzeć do dolnej części, gdzie znajdują się kościoły i katedra. Warto przejść się wzdłuż kanału du Midi, który jest uznawany za cud inżynieryjny XVII wieku. Oprócz zwiedzania Carcassone, warto zagrać średniowieczną grę eksploracyjną - takie usługi oferują liczne firmy turystyczne. Można dzięki temu zobaczyć miasto z innej strony i przy okazji poczuć się jak prawdziwy odkrywca. 

Jak dolecieć do Carcassone?

Do portu lotniczego Carcassone dolecisz z Brukseli, Londynu czy Dublina. Bezpośrednie loty z Polski są obecnie nieobsługiwane. Z lotniska do miasta Carcassone można dostać się autobusem lub taksówką, podróż trwa zaledwie 5-10 min. Bus y odjeżdżają z lotniska 45 min po każdym przylocie, koszt to około 6€. Można również wypożyczyć samochód. Lotnisko znajduje się 3 km na zachód od miasta.  

Kiedy polecieć do Carcassone?

Carcassone, jak i cała Langwedocja, jest miejscem interesującym przez cały rok. W zimie można się spodziewać temperatur maksymalnych w granicach 4-8°C, zaś na wiosnę i na jesień można liczyć na przyjemne temperatury od 13 do 19°C. Szczyt sezonu przypada w wakacje, wtedy jest też najgoręcej, ok. 28°C. Najbardziej deszczowym miesiącem jest styczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Carcassone?

Do Carcassone nie polecisz bezpośrednio z Polski. Obecnie wszystkie loty na to lotnisko obsługuje Ryanair.

Jak długo trwa lot do Carcassone?

Gdyby loty do Carcassone obsługiwane były bezpośrednio z Polski, trwałyby nieco ponad 2 godz 40 min. Jednak z racji tego, że chcąc lecieć trzeba wybrać loty z przesiadką, ustalenie konkretnego czasu przelotu może się bardzo różnić.

Ile kosztują bilety lotnicze do Carcassone?

Cena biletów lotniczych do Carcassone zależy bezpośrednio od liczby przesiadek. Warto śledzić zmieniające się oferty.

Kiedy najtaniej lecieć do Carcassone?

Wysoki sezon na loty do Carcassone przypada na lipiec i sierpień. Najtańsze miesiące na podróż to styczeń i listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź