Treść strony

tanie-loty-do-cannes

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Cannes

Znajdź nas w social mediach

Cannes
Cannes - Perła Lazurowego Wybrzeża
Fot. sxc.hu

Cannes to perła Lazurowego Wybrzeża, symbol Riwiery Francuskiej. Miasto zdobyło sławę dzięki odbywającym się tu licznym festiwalom i innym wydarzeniom kulturalnym, a przede wszystkim za sprawą odbywającego się w połowie maja 10-dniowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Jest on chyba najbardziej ekstrawaganckim wydarzeniem na Lazurowym Wybrzeżu. Dzięki niemu Cannes ma w sobie to coś, czego nie mają inne miasta Riwiery - panuje tu atmosfera wielkiego świata, bogactwa, hazardu i nocnego życia.

Dzisiaj trudno uwierzyć, że od czasów średniowiecza aż do początku XIX wieku Cannes było tylko małą rolniczą i rybacką osadą. W latach 30. XIX wieku zostało odkryte przez francuską i zagraniczną arystokrację, która zbudowała tutaj swoje rezydencje. Szczególne zasługi dla rozwoju tego miasta oddał brytyjski polityk Lord Henry Peter Brougham. Dzisiaj Cannes jest znanym kurortem, popularnym zwłaszcza wśród bogaczy.

W rzeczywistości Cannes nie ma zbyt wiele zabytków, zaś turyści przyjeżdżają tu przede wszystkim ze względu na magię festiwalu i elegancką promenadę – bulwar Croisette. Ta zacieniona piniami i palmami aleja spacerowa jest najmodniejszą promenadą na całej Riwierze. To właśnie tutaj w chodniku odbili, na wzór hollywodzki, swe dłonie sławni ludzie tego świata – wśród nich także Polacy, m.in. Andrzej Wajda i Roman Polański.

Znakami rozpoznawczymi tego miasta-kurortu są - oprócz festiwalu i bulwaru Criosette - ekskluzywne sklepy, butiki wielkich dyktatorów mody, wysokiej klasy hotele, międzynarodowa, lekko snobistyczna atmosfera, przystań jachtowa w dawnym rybackim Vieux Port oraz piękne piaszczyste plaże. Cannes to miasto odpowiednie dla miłośników rozrywek i słonecznej pogody.

Skąpane w słońcu Cannes przedstawia przepiękny widok o każdej porze roku, a szczególnie wczesną wiosną, gdy tło dla panoramy miasta oglądanej z pasażu Corniche stanowią pokryte śniegiem szczyty Alp. Będąc tutaj nawet na krótkiej wycieczce, warto wybrać się na wzgórze Le Suquet, na zachód od Vieux Port, skąd roztacza się niesamowity widok na miasto. Główny sezon turystyczny przypada tu na okres od maja do października, więc szczególnie w tym okresie trudno o noclegi, a dodatkowo plaże są wyjątkowo zatłoczone.

Wyjeżdżasz na Lazurowe Wybrzeże? Serwis Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Cannes. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Cannes! Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź