Treść strony

tanie-loty-do-saint-tropez

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Saint-Tropez

Znajdź nas w social mediach

Saint-tropez
Wybrzeże w Saint-Tropez
Fot. sxc.hu

Miasto położone we Francji w prowincji Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, jedno z najbardziej zn świecie znanych miejsc letniego wypoczynku. Dogodne położenie i właściwie pewna piękna i słoneczna pogoda, a także odpowiednia renoma tego ośrodka powodują, że położone nad zatoką miasteczko to miejsce wypoczynku chętnie wybierane przez gwiazdy, które właśnie tutaj decydują sie spędzić urlop.  Saint-Tropez słynie również w świecie jako stolica mody. Trendseterzy podpatrują odpoczywających celebrytów i kilka tygodni później tutejsze inspiracje pojawiają się na ulicach miast, na początku w całej Europie, a później również w pozostałej cześci świata.

Powszechne przekonanie o luksusie tutaj panującym i o zawyżonych cenach, z jakimi trzeba się zmierzyć będąc w tym mieście, jest niestety słuszne. Niemniej jednak wytrawny turysta potrafi sobie z tym poradzić i nawet w tak obleganych i modnych miejscach potrafi znaleźć okazyjne ceny niektórych towarów i usług.

Tutejsza przyroda jest przepiękna i pod żadnym pozorem nie można o niej zapomnieć nawet jeśli nie jest ona najważniejszym powodem przybycia co Saint-Tropez. Właściwie z każdego punktu tego niewielkiego miasteczka sięgającego swą historią aż do XVI wieku widać wspaniałe lazurowe morze, od którego koloru nazwę wziął cały region. Szczególnie duże wrażenie na przeciętnym turyście robi wspaniała, pełna kołyszących się superluksusowych jachtów różnej wielkości Zatoka Milionerów. Niektóre, najdroższe z tych zapierających dech w piersiach maszyn warte są nawet kilkadziesiąt milionów dolarów! Na szczęście oglądanie nie kosztuje nic...  Rozległe piaszczyste plaże i doskonała przejrzystość wody powodują, że w Saint-Tropez oraz pobliskim Sainte-Maxime powstało mnóstwo szkół nurkowania i są one obecnie jednymi z wizytówek okolicy.

Zabytkowa architektura charakterystyczna dla tego regionu Francji jest wyjątkowo urokliwa – wąskie i dość strome uliczki (różnica wysokości w obrębie miasteczka wynosi około 120 metrów) z obu stron obudowane zabytkowymi kamieniczkami powodują, że każdy czuje się w  Saint-Tropez wyjątkowo. Urok tej śródziemnomorskiej architektury, szczególnie w połączeniu z pięknem przyrody i otwartością tutejszych mieszkańców jest naprawdę nieodparty. Jeśli dodać to tego smaczną, wykwintną kuchnię pełną doskonale zbilansowanych smaków i aromatów, to Saint-Tropez jawić się zaczyna jako prawdziwy raj na ziemi.

Do sukcesu tej niewielkiej w gruncie rzeczy nadmorskiej osady nastawionej jeszcze na początku XX wieku głównie na rybołówstwo, przyczynił się ogromny sukces kręconego tutaj filmu „I Bóg stworzył kobietę”, w którym brawurowo główną rolę zagrała Brigitte Bardot. W krótkim czasie film zyskał miano kultowego, a Saint-Tropez zmieniło się nie do poznania. Światowy establishment zapragnął wypoczywać wśród pięknej, nieskalanej nowoczesnością przyrody i intymnej atmosfery, którą znaleźć można było pośród urokliwych kawiarenek.


Od tego czasu wiele się jednak zmieniło - Saint-Tropez zyskało światowa sławę, zrobiło się tu tłoczno, a gwiazdy w miarę możliwości wybierają na wakacyjny odpoczynek inne lokalizacje. Jednak każdy przybywający to miasta podróżny nadal zachłysnąć się może tu życiem na najwyższym poziomie – luksus na pokaz, czasem wręcz ocierający się o kicz widać niemal na każdym kroku. Ogromne samochody korkujące przedmieścia, wielkie jachty zasłaniające widoki czy luksusowe hotele i osiedla strzeżone przez uzbrojonych po zęby ochroniarzy to tutaj codzienność, jednak nawet tutaj dotyczy ona na szczęście tylko niewielkiej grupy finansowych krezusów.

Saint-Tropez to jedno z tych miejsc na świecie, gdzie wypada się pokazać raz na jakiś czas, a w miarę możliwości sprawić sobie tam letnią rezydencję. Bez względu na to jakie są motywacje wyjazdów do Saint-Tropez portal Tanie-loty.com.pl zawsze oferuje najlepsze ceny lotów do tej destynacji.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź