Treść strony

tanie-loty-do-strasburga

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Strasburga

Znajdź nas w social mediach

strasburg
Niesamowita katedra w Strasburgu
Fot. sxc.hu

Jest  to najważniejszy ośrodek gospodarczy francuskiego, graniczącego z Niemcami rejonu Alzacji, zamieszkany przez około 270 tys. ludzi, zlokalizowany w prawie półmilionowej aglomeracji miejskiej. Miasto jest jedną ze stolic zjednoczonej Europy, głównie ze względu na umiejscowienie tutaj tak ważnych instytucji jak: Europejski Trybunał Praw Człowieka, Parlament Europejski oraz Rada Europy. Poza tym jest to jedno z najbardziej  malowniczych miast, jakimi może pochwalić się cała Francja. Nazwa "Strasburg" wywodzi się jeszcze z czasów rzymskich, kiedy powstała tutaj twierdza mająca chronić ważne skrzyżowanie szlaków handlowych - nazwano ją wówczas „Strateburgum”, czyli „warownią dróg”. Później jedynie skrócono pierwotną nazwę, usuwając łaciński sufiks – i tak oto, po drobnej zmianie fonetycznej, zaistniała obecna forma - Strasburg.

Historia

Strasburg to miasto o długiej i bogatej historii, która sięga czasów sprzed narodzenia Chrystusa, kiedy to Rzymianie założyli na wyspie Grand Île, na rzece Ill obozowisko. Strategiczne położenie wyspy pośrodku nurtu rzecznego wykorzystywane było również później. To właśnie tutaj istnieje po dziś dzień najpiękniejsza, zabytkowa część miasta pełna romantycznej architektury, tajemniczych zakątków i pięknie opracowanych detali, która już w roku 1988 została w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poza tym jak przystało na turystyczne centrum okolicy oraz ważny ośrodek gospodarczy jest tutaj mnóstwo kawiarni i restauracji, spośród których aż dwie znajdują się w renomowanym rankingu Michelin.

Miasto zostało założone w 12 r. p. n. e. Przez wiele wieków, jako ważny przygraniczny ośrodek należało na przemian do Francji i Niemiec, biorąc nieustannie udział w kształtowaniu się Europejskiej historii. W latach 1443 – 1444 Johannes Gutenberg właśnie w tym miejscu zrewolucjonizował Europę swoim wynalazkiem - ruchomą czcionką drukarską. To zmieniło oblicze epoki, w której żył. Tutaj również w roku 1792 Claude Joseph Rouget de Lisle napisał pieśń na cześć Armii Renu, która zdobyła ogromną popularność i jako „Marsylianka” stała się hymnem Francji.

Strasburg dziś

Strasburg jest bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym. Mieści się tutaj aż 9 różnych muzeów. Poza tym dawniej Strasburg zwany był nazywany „miastem tysiąca kościołów” ze względu na liczne kongregacje, świątynie i klasztory (znaczna część istnieje po dziś dzień), był to również znany ośrodek teologiczny. 

Petit France (Mała Francja) to najstarsza dzielnica miasta, dostarcza podróżnikom wiele przyjemnych estetycznych doznań. Większość budynków w centrum miasta wzniesiona jest w z czerwonego piaskowca, występującego w okolicy lub z muru pruskiego, dzięki czemu architektura wydaje się spójna, mimo różnic stylistycznych. Zdecydowanie najważniejszym zabytkiem Strasburga jest gotycka katedra Notre-Dame, która w obecnym kształcie istnieje od końca XII wieku, została jednak odbudowana ze zgliszcz po pożarze, który strawił doszczętnie wcześniejszą budowlę wzniesioną w tym miejscu już w XI wieku. Samo miejsce służy celom sakralnym co najmniej od III wieku.

W historii najnowszej Strasburga najważniejszą datą jest na pewno utworzenie przez 10 państw starego kontynentu w 1949 Rady Europy z siedzibą w tym mieście. Jej celem miała być przede wszystkim ochrona i popularyzacja praw człowieka oraz egzekwowanie ich przestrzegania w poszczególnych krajach. Mimo upływu ponad połowy wieku od jej powstania jest to nadal jedna z najważniejszych instytucji Europy i chociaż zakres jej działalności jest stopniowo rozszerzany, to jej przedstawiciele wciąż mają sporo do zrobienia.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź