Treść strony

tanie-loty-do-nantes

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Nantes

Znajdź nas w social mediach

Nantes
Nantes - symbol miasta
Fot. Eusebius@Commons

Nantes, wrota do Doliny Loary i regionu Bretanii, to przepiękne miasto w Zachodniej Francji. Kiedyś stolica Bretanii, dzisiaj Kraju Loary, siódme co do wielkości miasto we Francji. Przepiękne parki i ogrody, muzea i zabytki oraz sąsiedztwo estuarium Loary sprawiają, że Nantes jest popularnym miejscem wśród turystów, nie tylko z Francji. Miasto było kiedyś nazywane Wenecją Zachodu, ze względu na liczne dopływy Loary i rzeki L’Erdre, przez które przerzucono prawie 30 mostów. Niestety na początku XX wieku większość dopływów obu rzek zasypano, by usprawnić komunikację w centrum miasta. Na jednej z przyłączonych do stałego lądu wysp urodził się w 1828 roku Juliusz Verne, francuski pisarz, słynny na całym świecie pionier gatunku science-fiction.

Atrakcje

Miasto zachwyca swoimi zabytkami, ogrodami i pałacami. Najciekawsze miejsca i najwspanialsze zabytki w Nantes możemy zwiedzać pieszo, gdyż wszystko znajduje się jak na wyciągnięcie ręki. Warto obejrzeć muzeum archeologiczne oraz muzeum Dobree. Warta odwiedzin jest także piękna katedra, która znajduje się nieopodal zamku. W środku znajduje się marmurowy grobowiec ostatnich książąt Bretanii. Obowiązkowa jest także wizyta w niesamowitym pasażu Passage de Pomeraye, gdzie wyjątkowy klimat tworzą rzeźby i lampiony z XIX wieku. Symbolem miasta jest kobieca postać, czuwająca nad Loarą i jej dopływami – fontanna z niebieskiego granitu, umieszczona na placu Royale.

Nantes słynie w Europie z wysokiego standardu życia oraz ze swojej tolerancji – to tutaj Henryk IV podpisał w 1598 roku słynny edykt nantejski, wprowadzający tolerancję religijną. Ale Nantes to także jeden z większych ośrodków kształcenia wyższego we Francji. Studiuje tu ponad 45 tysięcy studentów, z czego 35 tysięcy na Université de Nantes, który jest drugim pod względem liczby studentów uniwersytetem we Francji.

Ale Nantes to przede wszystkim przepiękne ogrody, będące spuścizną XVIII-wiecznej świetności miasta. To właśnie ogrodom Nantes zawdzięcza przydomek "różowego miasta". Ludwik XIV stworzył tu pierwszy na świecie Ogród Botaniczny (Jardin des Apothicaires). Aptekarze mieli za zadanie badać właściwości medyczne rosnących w nim roślin. Dziś w tym miejscu znajduje się Jardin des Plantes, w którym można podziwiać m.in. 200-letnią magnolię i 500 rodzajów kamelii.

Jeśli planujesz podróż do Nantes, przepięknego miasta w Dolinie Loary, świetnie trafiłeś! Serwis www.Tanie-Loty.com.pl oferuje najtańsze połączenia lotnicze do Nantes! Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Nantes! Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź