Treść strony

tanie-loty-do-bergerac

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Bergerac

Znajdź nas w social mediach

Jeśli szukasz ciekawego miejsca do zobaczenia we Francji, koniecznie wybierz się do miasteczka Bergerac. Znajduje się ono 100 km od Bordeaux. Słynie ze swojej starówki wybudowanej z kamienno-drewnianych domów, siedemnastowiecznego klasztoru oraz winnic. Ten region Francji jest znany ze swoich win, zatem zobaczenie lokalnych historycznych winnic może się stać ciekawym doświadczeniem. W Bergerac odkryjesz mniej znane oblicze Francji, a spacer wąskimi wielowiekowymi uliczkami na pewno sprawi ci wiele radości.

Co zobaczyć w Bergerac? Najciekawsze zabytki Bergerac

Akwitania czyli rejon Francji, w którym znajduje się Bergerac, słynie z zamków i winnic, a także jaskiń z malowidłami ludzi pierwotnych. Wszystko to można zobaczyć wybierając za bazę noclegową Bergerac. Same zaś miasto jest niezwykłe. Koniecznie trzeba pospacerować po wąskich uliczkach i zobaczyć charakterystyczne domy zbudowane z kamienia i drewna. Warto popłynąć łódką po rzece, odwiedzić restauracje i po prostu zatopić się w typowo francuskim stylu życia. Na zwiedzanie samego miasteczka wystarczy dzień lub półtora dnia, potem można wyruszyć do pobliskich zamków, winnic i zabytkowych rezydencji z niezwykłymi ogrodami. I koniecznie skosztuj lokalnego wina! To jedna z największych atrakcji całego Bergerac.

Jak dolecieć do Bergerac?

Do portu lotniczego Bergerac dolecisz z  Londynu i sezonowo z Hagi, Liverpoolu, Manchesteru i Brukseli. Bezpośrednie loty z Polski są obecnie nieobsługiwane. Z lotniska do Bergerac można dostać się autobusem lub taksówką, podróż trwa zaledwie mniej więcej 10 min. Można również wypożyczyć samochód. Lotnisko znajduje się 3 km na południowy wschód od miasta.  

Kiedy polecieć do Bergerac?

Bergerac jest miejscem interesującym przez cały rok. W zimie można się spodziewać temperatur maksymalnych w granicach 4-9°C, zaś na wiosnę i na jesień można liczyć na przyjemne temperatury od 15 do 19°C. Szczyt sezonu przypada w wakacje, wtedy jest też najgoręcej, ok. 29°C w sierpniu. Najbardziej deszczowym miesiącem jest grudzień.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Bergerac?

Do Bergerac nie polecisz bezpośrednio z Polski. Wszelkie inne połączenia są obsługiwane przez Ryanair, Jet2, British Airways i Transavię.

Jak długo trwa lot do Bergerac?

Gdyby loty do Bergerac obsługiwane były bezpośrednio z Polski, trwałyby nieco ponad 2,5 godz. Jednak z racji tego, że chcąc lecieć trzeba wybrać loty z przesiadką, ustalenie konkretnego czasu przelotu może się bardzo różnić.

Ile kosztują bilety lotnicze do Bergerac?

Cena biletów lotniczych do Bergerac zależy bezpośrednio od liczby przesiadek. Warto śledzić zmieniające się oferty.

Kiedy najtaniej lecieć do Bergerac?

Wysoki sezon na loty do Bergerac przypada na czerwiec, lipiec i sierpień. Najtańsze miesiące na podróż to styczeń i listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź