Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Grenoble

Znajdź nas w social mediach

grenoble
Grenoble - stolica Alp Francuskich
Fot. sxc.hu

Przepięknie położone w południowo-wschodniej Francji Grenoble to duchowa i ekonomiczna stolica Alp Francuskich. Leżące u podnóża gór Chartreuse, pasma Vercors i piętrzących się na wschodzie Alpt miasto to idealne miejsce dla wielbicieli białych sportów oraz prawdziwy raj dla amatorów wycieczek górskich i wspinaczki. Sport ten jest tu bardzo rozpowszechniony, więc wybór ścian jest naprawdę ogromny. Oczywiście najpopularniejszym z uprawianych tu sportów jest jednak narciarstwo. Doskonałe trasy zjazdowe i krajobraz, który każdemu zapada w pamięć – o walorach sportowych miasta świadczy fakt, że już w 1968 roku odbyły się tu X Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Grenoble uznane jest za jedno z najprężniejszych miast w całej Europie. Zróżnicowana architektura, szerokie bulwary, liczne sklepy i wykwintne restauracje czynią z niego świetne miejsce na spędzenie kilku dni w wielkomiejskiej atmosferze. Mimo to trzeba pamiętać, że Grenoble to miasto przemysłowe. Już w W XIX wieku działały tu kopalnie, przemysł papierniczy, metalurgiczny i cementownie. Obecnie Grenoble jest środkiem przemysłu elektronicznego i chemicznego oraz miejscem badań nuklearnych i nanotechnologii. Pełni także funkcję największego w kraju ośrodka uniwersyteckiego i naukowego. Mieszczą się tu trzy uniwersytety, politechnika i szkoła zarządzania. W uczelniach tych kształci się ponad 60.000 studentów.

Grenoble to nie tylko piękne położenie, ale także ciekawa oferta kulturalna, muzea i bogate życie nocne.

Dzięki serwisowi Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Grenoble za bardzo niską cenę. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Grenoble? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!6 ofert od 350 Sprawdź