Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Grenoble

Znajdź nas w social mediach

grenoble
Grenoble - stolica Alp Francuskich
Fot. sxc.hu

Przepięknie położone w południowo-wschodniej Francji Grenoble to duchowa i ekonomiczna stolica Alp Francuskich. Leżące u podnóża gór Chartreuse, pasma Vercors i piętrzących się na wschodzie Alpt miasto to idealne miejsce dla wielbicieli białych sportów oraz prawdziwy raj dla amatorów wycieczek górskich i wspinaczki. Sport ten jest tu bardzo rozpowszechniony, więc wybór ścian jest naprawdę ogromny. Oczywiście najpopularniejszym z uprawianych tu sportów jest jednak narciarstwo. Doskonałe trasy zjazdowe i krajobraz, który każdemu zapada w pamięć – o walorach sportowych miasta świadczy fakt, że już w 1968 roku odbyły się tu X Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Grenoble uznane jest za jedno z najprężniejszych miast w całej Europie. Zróżnicowana architektura, szerokie bulwary, liczne sklepy i wykwintne restauracje czynią z niego świetne miejsce na spędzenie kilku dni w wielkomiejskiej atmosferze. Mimo to trzeba pamiętać, że Grenoble to miasto przemysłowe. Już w W XIX wieku działały tu kopalnie, przemysł papierniczy, metalurgiczny i cementownie. Obecnie Grenoble jest środkiem przemysłu elektronicznego i chemicznego oraz miejscem badań nuklearnych i nanotechnologii. Pełni także funkcję największego w kraju ośrodka uniwersyteckiego i naukowego. Mieszczą się tu trzy uniwersytety, politechnika i szkoła zarządzania. W uczelniach tych kształci się ponad 60.000 studentów.

Grenoble to nie tylko piękne położenie, ale także ciekawa oferta kulturalna, muzea i bogate życie nocne.

Dzięki serwisowi Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Grenoble za bardzo niską cenę. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Grenoble? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 10 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY12 ofert od 298 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!