Treść strony

tanie-loty-do-lyonu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Lyonu

Znajdź nas w social mediach

Lyon_panorama
Lyon - panorama miasta
Fot. sxc.hu

Lyon jawi się turystom jako miasto o niewiarygodnej dynamice. Wielojęzyczny tłum zapełnia liczne bary, a odważne inwestycje urbanistyczne zmieniają oblicze miasta, zazwyczaj ze szczęśliwym skutkiem. Lyon to także ważny ośrodek akademicki i kulturalny. Miasto spodoba się również miłośnikom zabytków - niemal całe centrum znalazło się pod ścisłą ochroną i figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, jako perełka architektury minionych epok.

Pierwsze ślady osadnictwa na terenie dziś zajmowanym przez Lyon pochodzą z IV w. p.n.e. Niemniej jednak swą świetność miasto zawdzięcza Rzymianom. Wznosili oni tu najświetniejsze budowle jak: pałac, teatr, koszary, świątynia Jupitera, odeon i cyrk. Miasto stało się jednym z większych ośrodków cesarstwa i stolicą prowincji, co potwierdza imponujący system akweduktów, sprowadzający wodę z odległości 75 km (z Monts d’Or, Lyonnais, Brévenne i Gier). Odwiedzali je kolejni cesarze, którzy wznosili budowle i organizowali igrzyska. Jednakże wkrótce miasto miało podzielić smutny los rozsypującego się imperium. Przez wieki było omijaną i prowincjonalną miejscowością.

Dopiero Napoleon pomógł dźwignąć się Lyonowi z kryzysu, składając gigantyczne zamówienia lyońskim warsztatom tkackim na dekorację m.in. Wersalu oraz zakładając filie Banku Narodowego. W XIX wieku Lyon stał się centrum uniwersyteckim i prawdziwą kolebką wynalazców. Tu wyprodukowano pierwszą maszynę do szycia, wynaleziono kwas siarkowy, wraz z wieloma jego zastosowaniami. Tu narodziło się również kino, a Amper dokonał wielu odkryć fizycznych (przede wszystkim w dziedzinie elektromagnetyzmu).

Gotowy do lotu? Z serwisem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Lyonu w promocyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Lyonu? Skorzystaj z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź