Treść strony

tanie-loty-do-marsylii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Marsylii

Znajdź nas w social mediach

Marsylia
Marsylia Palais Longchamp
Fot. sxc.hu

Uznawana za najbardziej kosmopolityczne miasto Francji Marsylia to druga pod względem liczby mieszkańców aglomeracja w kraju. Swoje znaczenie zawdzięcza ona przede wszystkim, liczącemu prawie dwa i pół tysiąca lat portowi. Marsylia ma obecnie blisko półtora miliona mieszkańców. Jest to miasto niezwykle barwne - i to pod wieloma względami. Mimo iż położona w sercu Prowansji, stanowi tak ogromny tygiel ras i narodowości, że coraz trudniej nazwać Marsylię miastem prowansalskim, czy w ogóle francuskim. Całe dzielnice zamieszkują niedawno osiadli, kolorowi imigranci, głównie z krajów Afryki Północnej i Czarnej Afryki, a także emigranci z lat 50. i 60.: Hiszpanie, Portugalczycy i Grecy.

Marsylia założona została przez przybyszów z miasta Fokai w Azji Mniejszej w 600 r. p.n.e.  jako kolonia grecka, pod nazwą Massalia. Była pierwszym greckim państwem-miastem na obszarze Europy Zachodniej. Po podboju rzymskim stała się jednym z najważniejszych portów imperium. To właśnie portowi zawdzięcza ona swoje znaczenie na przestrzeni wieków. Za panowania Karola Wielkiego obdarowane licznymi przywilejami miasto, stało się głównym francuskim portem handlowym. I jak zwykle bywa, główny czynnik rozwoju miasta był nie raz przyczyną kłopotów. W 1347 r. po raz pierwszy pojawiła się  tu zaraza „czarnej śmierci”, rozprzestrzeniająca się w Europie Zachodniej. Niemal 400 lat później przywieziono do Marsylii najbardziej tragiczną w dziejach zarazę z Syrii, w wyniku której zmarła połowa mieszkańców miasta.

Marsylia to jedno z najważniejszych historycznie miast Francji. Niezwykle entuzjastycznie przyjęto tu wiadomość o wybuchu rewolucji francuskiej. Stąd wyruszył do Paryża batalion, ze słynną z pieśnią na ustach – Marsylianką. Śpiewany przez żołnierzy ówczesny hymn armii nadreńskiej, wkrótce stał się hymnem narodowym Francji.

Gotowi do lotu? Z serwisem Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Marsylii w promocyjnych cenach. Jeśli poszukujecie tanich biletów lotniczych do Marsylii, zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź