Treść strony

tanie-loty-w-alpy

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty w Alpy

Znajdź nas w social mediach

Jeśli poszukujesz miejsca na szusowanie po idealnie utrzymanych stokach, praktycznie z gwarancją śniegu, koniecznie wybierz się w Alpy. A może po prostu chcesz się wybrać na górską wędrówkę po jednym z najpiękniejszych łańcuchów górskich Europy? Tanie loty w Alpy to idealny pomysł na spędzenie czasu w górach. Niezależnie od pory roku Alpy zawsze spełnią twoje oczekiwania.

Skąd polecisz w Alpy? Jakie lotniska znajdują się najbliżej Alp?

Planując wyjazd w Alpy trzeba wziąć pod uwagę gdzie konkretnie chcesz się znaleźć. W zależności od miejsca docelowego wybierz lotnisko które będzie obsługiwać twój lot. Tanie loty w Alpy znajdziesz, jeśli wybierzesz lotnisko w Grenoble, Bergamo, Lyonie czy Zurychu. 

Największym i jednym z najchętniej wybieranych lotnisk w Alpach jest lotnisko Lyon-Saint-Exupery. Ten port lotniczy znajduje się 25 km na wschód od Lyonu. Posiada trzy terminale pasażerskie. Z Polski polecisz tam z Krakowa i Warszawy. Dzięki licznym połączeniem autobusowym bez problemu będziesz mógł przemieścić się do wybranego kurortu w górach. Możesz tam również wypożyczyć samochód oraz wynająć taksówkę.

Port lotniczy Grenoble znajduje się 40 km na północny zachód od miasta Grenoble. Z Polski można tam polecieć z Warszawy. Nie ma stałych połączeń z Polski, są one sezonowe. Z lotniska Grenoble do głównych kurortów narciarskich kursują linie autobusowe. Można również wypożyczyć samochód lub wynająć taksówkę. Z portu lotniczego Grenoble można również dostać się do większego portu lotniczego w Lyonie dzięki połączeniu autobusowemu i kolejowemu. 

By znaleźć się w Alpach możesz również wybrać lotnisko w Bergamo. Znajduje się ono 50 km od centrum Mediolanu. Do Bergamo polecisz z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. By z lotniska Bergamo dostać się w Alpy, wystarczy wsiąść w autobus lub pociąg. Do kurortów górskich kursują bezpośrednie połączenia. Można również wynająć samochód.

Kolejnym lotniskiem idealnym na wypadów Alpy jest lotnisko w Zurychu. Do Zurychu dostaniesz się z Warszawy, Gdańska, Krakowa i Wrocławia. Bez Zurychu dostać i walczył najprościej jest skorzystacie z licznych połączeń kolejowych. Można również wynająć samochód.

Pogoda w Alpach. Kiedy najlepiej lecieć w Alpy?

Alpy to bardzo rozbudowany łańcuch górski, dlatego trudno tu określić warunki pogodowe. Alpy rozciągają się na pograniczu dwóch stref klimatycznych, a średnia temperatura jest bardzo zróżnicowana. Zdecydowanie można tam lecieć zarówno latem zimą, wiosną jak i na jesień. A w każdej porze roku Alpy będą równie zachwycać. Sezon zimowy zaczyna się w grudniu i trwa do lutego lub nawet marca.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty w Alpy?

Do Grenoble latają samoloty WizzAir. Do Lyonu Wizz Air i EasyJet. Do Bergamo Ryanair i Wizz Air. Do Zurychu lata LOT i Swiss Airlines.

Jak długo trwa lot w Alpy?

Zależnie od trasy, loty z Polski w Alpy trwają między 1 godz. 35 min. a  1 godz. 55 min. Są to bezpośrednie loty.

Ile kosztują bilety lotnicze w Alpy?

Bilety lotnicze w Alpy można znaleźć już za około 160 zł w dwie strony.

Kiedy najtaniej lecieć w Alpy?

Na loty w Alpy nie ma zbyt dużych wahań cenowych. Można przyjąć, że najtaniej jest w lutym.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź