Treść strony

tanie-loty-do-tuluzy

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Tuluzy

Znajdź nas w social mediach

Tuluza
Tuluza nocą
Fot. Wikipedia

To największa aglomeracja miejska w południowej Francji, zamieszkana przez ponad milion ludzi, ważny węzeł komunikacyjny i ośrodek naukowo-badawczy. Przez Francuzów nazywana "la ville rose", czyli „różowe miasto”, Tuluza zawdzięcza ten przydomek niespotykanemu nigdzie indziej, a w tutejszym budownictwie bardzo popularny rodzaj cegieł o lekko różowym zabarwieniu. Szczególne wrażenie robi to na turystach podczas malowniczych zachodów słońca, kiedy to wzniesione nad rzeką Garonną kamieniczki zmieniają powoli kolory przechodząc do pomarańczu, przez róż aż po fiolet. Naprawdę coś wspaniałego...

Historia Tuluzy

Historia miasta i zasiedlenia tego obszaru sięga wielu wieków wstecz, kiedy tutejsze tereny zajmowało celtyckie plemię Wolasków. Następnie Rzymianie założyli tutaj warowną osadę Tolosa, która w krótkim czasie bardzo się rozrosła i została stolicą prowincji Galia Narbońska. Z tamtego okresu pochodzą zachowane w okolicy relikty sztuki antycznej, chociażby amfiteatr czy liczne świątynie, a także technologiczne urządzenia starożytności takie jak unikalny akwedukt. Pozostałości tych konstrukcji nadal można podziwiać w okolicach Tuluzy.

Miasto nieprzerwanie rozwijało się do wieku XV przechodząc wprawdzie z rąk do rąk w trakcie historycznych zawirowań, aby ostatecznie jednak wyjść z nich obronną ręką i bez większych strat. Szczęście odwróciło się od Tuluzy 7 maja 1463, kiedy to ogromny pożar strawił całe miasto, niszcząc większą część zabudowy i pozbawiając mieszkańców dachu nad głową.

Na szczęście dzięki dobrej koniunkturze gospodarczej miasto zostało szybko odbudowane, a jego mieszkańcy zaczęli bogacić się dzięki hodowli rośliny zwanej urzetem, z której wytwarzano popularny wówczas barwnik o fioletowoniebieskim kolorze – indygo. Poza tym łagodny mikroklimat okazał się idealny dla uprawy winorośli, która owocowała obficie dając smaczne wino, o wspaniałym bukiecie oraz subtelnym smaku – handel nim to drugie źródło zamożności miasta. 

Tuluza współcześnie

Obecnie natomiast miasto znane jest w świecie przede wszystkim jako najważniejszy we Francji ośrodek badań i produkcji sprzętu lotniczego, samolotów, silników oraz podzespołów używanych w astronautyce. Poza tym ze względu na istniejące tutaj zakłady Airbusa, których zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną się roboczą jest właściwie niewyczerpane, Tuluza stała się w ostatnim czasie najważniejszym w kraju ośrodkiem kształcenia specjalistów kierunków technicznych i plasuje się na drugim miejscu, zaraz po Paryżu jeśli chodzi o liczbę studentów. Zresztą tradycja naukowa ma tutaj bardzo długa historię, tutejszy uniwersytet został założony już 1229. Ze względu na przyjemny śródziemnomorski ciepły klimat oraz piękną, unikalną architekturę miasta, Tuluza jest chętnie odwiedzana przez rzesze turystów z całego świata.

Atrakcje turystyczne

Tuluza to wspaniałe miejsce na wypoczynek, miasto położone jest niedaleko Pirenejów oraz Zatoki Liońskiej na Morzu Śródziemnym. Jest więc dobrą bazą wypadową, kiedy planujemy zwiedzać okolicę samochodem bez niepotrzebnej niewygody wycieczki objazdowej.  Miasto leży na znanej od wieków pielgrzymkowej trasie Santiago di Compostela, było na nim jednym z najważniejszych przystanków, stąd łatwo znaleźć tutaj liczne zabytki kultu religijnego.

Co prawda stare miasto nie jest całkowicie odnowione, a kamieniczki w ciasnych zaułkach często wymagają remontu, ale i tak Tuluza to miasto wyjątkowo urokliwe, gdzie czas biegnie własnym rytmem, wyznaczanym przez leniwie płynącą rzekę Garonnę. Jakże różni się Tuluza od metropolii światowych, gdzie króluje pośpiech, a ludzie nigdy nie ustają w biegu... Mimo ogromnej rzeszy obecnych tu młodych ludzi nie jest to miasto nieharmonijne i jazgotliwe, a raczej pełne radości życia i różnorodności, które każdemu potrafi zaoferować ofertę skrojoną na miarę oczekiwań.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź