Treść strony

tanie-loty-do-beziers

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Beziers

Znajdź nas w social mediach

Francuskie miasteczko Beziers jest wspaniałym miejscem dla miłośników historii i wina. Nazywane jest francuską Barceloną, ze względu na zabytkową arenę używaną do walk byków. Ale jest tutaj o wiele więcej atrakcji niż można by pomyśleć. Jeśli chcesz poczuć klimat francuskich małych miasteczek, to Beziers będzie do tego idealnym miejscem. Plątanina wąskich uliczek przemieszana z kamiennymi placami, przy których znaleźć można restauracje i kawiarnie - to wszystko zachęca do spacerów.

Co zobaczyć w Beziers? Najciekawsze zabytki Beziers

Beziers swoje początki zawdzięcza Rzymianom, którzy założyli tutaj jedną ze swoich warowni. Następnie miasteczko przychodziło z rąk barbarzyńców do rąk Wizygotów, a następnie Maurów. Ciemną kartą w historii tego miasta jest rzeź, która miała miejsce w XII wieku - zginęła wtedy cała ludność, zarówno katolicy jak i innowiercy. Obecnie jednak Beziers jest bardzo spokojnym i typowo francuskim miasteczkiem.

Warto zobaczyć znajdującą się na szczycie wzgórza gotycką katedrę St Nazaire, skąd podziwiać można również widoki na Beziers. Interesujące jest również stary kamienny most Pont Vieux oraz romańska Bazylika świętego Afrodyzjana. Jedną z najbardziej interesujących atrakcji miasta jest możliwość przepłynięcia się kanałem du Midi, który jest niezwykłym zabytkiem inżynieryjnym, wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO. By odpocząć, wystarczy skorzystać z miejskich ogrodów, gdzie można skryć się w cieniu i zobaczyć ruiny rzymskiego amfiteatru. 

Jak dolecieć do Beziers?

Do portu lotniczego Beziers dolecisz z Brukseli, Paryża, Düsseldorfu, Londynu, Manchesteru i Edynburga. Bezpośrednie loty z Polski są obecnie nieobsługiwane. Z lotniska do Beziers można dostać się autobusem lub taksówką, podróż trwa zaledwie mniej więcej 30 min. Można również wypożyczyć samochód. Lotnisko znajduje się 11 km na południowy wschód od miasta.  

Kiedy polecieć do Beziers?

Beziers jest miejscem interesującym przez cały rok. W zimie można się spodziewać temperatur maksymalnych w granicach 11°C, zaś na wiosnę i na jesień można liczyć na przyjemne temperatury od 15 do 19°C. Szczyt sezonu przypada w wakacje, wtedy jest też najgoręcej, ok. 29°C w sierpniu. Najbardziej deszczowym miesiącem jest październik.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Beziers?

Do Beziers nie polecisz bezpośrednio z Polski.

Jak długo trwa lot do Beziers?

Gdyby loty do Beziers obsługiwane były bezpośrednio z Polski, trwałyby nieco ponad 2,5 godz. Jednak z racji tego, że chcąc lecieć trzeba wybrać loty z przesiadką, ustalenie konkretnego czasu przelotu może się bardzo różnić.

Ile kosztują bilety lotnicze do Beziers?

Cena biletów lotniczych do Beziers zależy bezpośrednio od liczby przesiadek. Warto śledzić zmieniające się oferty.

Kiedy najtaniej lecieć do Beziers?

Wysoki sezon na loty do Beziers przypada na czerwiec, lipiec i sierpień. Najtańsze miesiące na podróż to styczeń i listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź