Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do VancouverOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Vancouver

Vancouver - widok na Lion Bridge
Fot. Stuck In Customs

Jest to ponad sześćset tysięczne miasto położone w metropolii, która liczy ponad 2 miliony mieszkańców. Jedno z trzech największych miast w Kanadzie, ustępuje liczbą mieszkańców jedynie Montrealowi i Toronto. W Vancouver jest tłoczno, dość głośno, miasto tętni życiem. Mimo, że ledwie kilka mil za miastem rozpościera się sielski krajobraz, dzikie lasy, ośnieżone góry z potokami pełnymi ryb i odludne łąki idealne do polowań, Vancouver jest metropolią światowej klasy.

Historia

Miasto rozwinęło się dzięki dogodnemu położeniu u ujścia rzeki Fraser. Spośród licznych niewielkich portów, wiosek wielorybniczych i osad rybackich zajmujących te tereny właśnie Vancouver wzrosło najbardziej w siłę. Powoli wchłonęło wszystkie okoliczne, zamieszkiwane przez ludzi obszary. Dalszy rozkwit miasto zawdzięcza linii kolejowej łączącej je z terenami położonymi w głębi kraju. Dzięki niej właśnie tutaj skoncentrował się kapitał, a port zaczął obracać jeszcze większymi ilościami różnorodnych towarów z głębi kontynentu. Po dziś dzień miasto jest największym ośrodkiem w prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie, a tamtejszy port przeładowuje więcej towarów niż Seattle, Tacoma, Portland, San Francisco i San Diego razem wzięte.

Postęp jaki dokonał się w mieście, które przekształciło się w ciągu około 150 lat z niewielkiej i prymitywnej rybackiej wioski w aglomerację, która niczym nie ustępuje ośrodkom z kilkuwiekową tradycją został zauważony i doceniony przez świat. W 2010 komitet olimpijski zdecydował się przyznać miastu prawo organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich. w 2010 roku właśnie Vancouver.

Atrakcje

Miasto jest zamożne, a piękna lokalizacja powoduje, że zjawiają się tutaj nie tylko przedstawiciele światowej finansjery, lecz również zwykli turyści, którzy chcą przede wszystkim sycić oczy widokami, oddychać świeżym powietrzem i podziwiać dziką przyrodę, która w Vancouver jest na wyciągnięcie ręki. Warto wspomnieć, że w Vancouver znajduje się 180 parków. Najsłynniejszy to Park Stanleya. Jest on zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców.

Vancouver dzięki kilku falom emigracji z różnych krajów nabrało kosmopolitycznego charakteru. Angielski dla ponad połowy mieszkańców jest drugim lub kolejnym z używanych języków. Rodowici mieszkańcy stali się mniejszością wobec kilkunastu innych narodowości, jakie są tutaj licznie reprezentowane. Kolejnym znaczącym elementem charakterystycznym dla Vancouver jest fakt, że etnicznie jednorodne społeczności trzymają się razem, zamieszkują we własnych dzielnicach i kultywują swoją odrębność. Z tego powodu w mieście funkcjonują dzielnice będące enklawami poszczególnych nacji. Do najbardziej znanych i ciekawych należą Chinatown, dzielnica hinduska, włoska, czy grecka. Alternatywne centra kulturalne żyją własnym życiem, pełne są kawiarni, klubów i galerii. Powstające tam przedmioty łączą w sobie wpływy kanadyjskie z kulturą emigrantów dając zupełnie nowe, odkrywcze rezultaty.

Kiedy lecieć?

Vancouver ma dość łagodny jak na kanadyjskie warunki klimat. Średnia temperatura stycznia wynosi +3°C, a lipca +18°C. Deszcze zazwyczaj występują w zimie. Charakterystycznym zjawiskiem pogodowym są gęste, długo utrzymujące się mgły.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa