Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do MeksykuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Cancun (CUN) Cancun Int. Apt.od 1977Wybierz
 • Monterrey (Meksyk) (MTY) Mariano Escobedo Int. Apt.od 3576Wybierz
 • Mexicali (MXL) Mexicali Int. Apt.od 3911Wybierz
 • San Jose Cabo (SJD) Los Cabos Int. Apt.od 3916Wybierz
 • Merida (Meksyk) (MID) Rejón Int. Apt.od 4576Wybierz
 • Culiacan (CUL) Federal de Bachigualato Int. Apt.od 5467Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Meksyku

Znajdź nas w social mediach

Ruiny miasta Majów w Meksyku
Fot. SXC

Meksyk jest to dziś jedno z chętniej odwiedzanych przez turystów państw na świecie. Zawdzięcza to przede wszystkim swojemu położeniu oraz zróżnicowanemu klimatowi. Mimo że położony jest on w strefie podrównikowej i zwrotnikowe to przepiękne wyżyny i góry - około 80% powierzchni kraju leży na wysokości powyżej 1000 m. n.p.m., sprawiają, że nawet w środku lata na najwyższych szczytach Sierra Madre leży śnieg.

Dzisiejszy Meksyk boryka się z ze skutkami swojej burzliwej historii – pełnej podbojów, wojen, powstań i kryzysów gospodarczych, które odcisnęły wciąż widoczne piętno na tym wyjątkowym i pięknym kraju.

W odległych czasach na wyżynach centralnego Meksyku i w tropikalnych obszarach południowej części kraju współistniały obok siebie lub następowały po sobie liczne, bardzo różnorodne, a niektóre wysoko rozwinięte cywilizacje indiańskie. Za pierwszą kulturę, która wywarła silny wpływ na późniejsze cywilizacje Majów i Azteków, uważa się kulturę olmecką (II w.p.n.e.). Olmekowie pozostawili w spuściźnie kalendarz indiański, pismo hieroglificzne oraz wspaniałe rzeźby głów. Na jej ruinach rozwinęła się cywilizacja Majów, a na Wyżynie Meksykańskiej cywilizacja teotihuakońska. Potęga Teotihuacanu załamała się w VII w. n.e., a jego dziedzictwo przejęli Toltekowie, którzy zbudowali wielkie miasta: Tula i Cholula. Osiągnięcia Tolteków i Majów przejęli Aztekowie, którzy napłynęli na te tereny w XIV w. i założyli w 1325r, swoją stolicę Tenochtitlan. W XVI w. w czasie inwazji hiszpańskiej obszar współczesnego Meksyku był gęsto zaludniony i była tu rozwinięta cywilizacja miejska. Zniszczenie imperium Azteków przez niewielkie siły Corteza w latach 1519-1521 zapoczątkowało trwający 300 lat okres kolonialny. Dopiero w 1821 r. ogłoszono niepodległość Meksyku. Współczesna historia Meksyku to historia porażek kolejnych wojen i rewolucji, które sukcesywnie zubożały kraj. W 1845 roku Stany Zjednoczone anektowały terytorium Teksasu co doprowadziło to do wojny amerykańsko – meksykańskiej a wprowadzenie liberalnej konstytucji w 1857 roku spowodowało wojnę domową. W 1910 roku został obalony dyktator prezydent Porfirio Diaz, co z kolei było początkiem trwającej siedem lat rewolucji meksykańskiej. Okres po II wojnie światowej to pasmo szybko zmieniającej się władzy, nieudanych reform gospodarczych i kryzysów. Tak naprawdę Meksyk uzyskał względną równowagę ekonomiczną w latach dziewięćdziesiątych.

Meksyk to kraj niesamowitych kontrastów. Modernizacja, uprzemysłowienie konkurują tu w najlepsze z tradycyjnym stylem życia, który nadal trwa na odizolowanych, górzystych terenach wiejskich. Z jednej strony zatem mamy milionowe miast – na czele ze stolicą kraju Meksykiem, który należy do najludniejszych miast świata oraz czy Guadalajarą i Monterrey, z drugiej stoją małe społeczności, złożone z indiańskich chłopów, którzy żyją w zgodzie z rytmem wytyczonym przez ich przodków. Kulturalne pozostałości po wielkich cywilizacjach indiańskich (np. Chichén Itzá czy Tulum) współistnieją obok kolonialnych miast hiszpańskich, takich jak: Taxco czy Querétaro. Różnice pomiędzy poszczególnymi regionami, wyrażające się w kulturze, architekturze, kuchni i sposobie gospodarowania są cechą charakterystyczną dla współczesnego Meksyku.

Meksyk ma do zaoferowania turystom nieskończoną ilość atrakcji. Piaszczyste plaże opanowane przez fanów surfingu, ośnieżone szczyty gór i dżungle kryjące tajemnicze pozostałości cywilizacji Azteków, Majów czy Indian Olmeca, piękne i malownicze kolonialne miasta wraz z otaczającą je przyrodą i krajobrazami a w końcu bogata kultura i otwarci ludzie. Meksyk to kraj pełen rozrywek, wyjątkowego przywiązania do religii i historii splatającej się w wyjątkowym kolażu z żywą tradycją meksykańskich muzyków - mariachis oraz kuchnią słynącą z nieskończonej ilości odmian tortilli i tacos szczodrze popijanych kaktusową tequilą.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!