Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Kanady

Znajdź nas w social mediach

Kanada - Emerald Lake
Fot. swisscan

Kanada to kraj wielkich przestrzeni, dzikiej przyrody i bogatych zasobów naturalnych. Te ostatnie jednak, w trosce o własne, unikalne środowisko naturalne mieszkańcy tego kraju starają się eksploatować rozsądnie, nie niszcząc przy tym przyrody. Kanada mimo ogromnej troski o ekologię, jest wysoce uprzemysłowiona i zaawansowana technicznie. Gospodarka uzależniona jest głównie od bogactw naturalnych i wymiany handlowej (zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi, z którymi Kanada posiada trwałe i liczne związki, także w sferze kulturowej).

Ładowanie...

Historia

Obszar obecnej Kanady pierwotnie zamieszkiwały ludy tubylcze (plemiona Indian i Inuitów). Rozpoczęte pod koniec XV w. brytyjskie i francuskie ekspedycje zbadały całe atlantyckie wybrzeże Kanady. Spowodowały one również stopniowe zasiedlenie tych terenów przez brytyjskich i francuskich obywateli. W 1867 cztery kolonie wchodzące w skład Brytyjskiej Ameryki Północnej uchwaliły Konfederację Kanady, a tym samym powołały do życia nowe państwo - Kanadę. Stopniowy proces uniezależniania się od Wielkiej Brytanii osiągnął punkt kulminacyjny w 1982, gdy uchwalono nową Ustawę o Kanadzie (ang. Canada Act 1982). Za sprawą tego dokumentu zerwano ostatnie więzi zależności od parlamentu brytyjskiego.

Atrakcje

Kanada zajmuje ogromną powierzchnię (biorąc pod uwagę całe terytorium Kanady - 9 976 140 km², jest ona drugim co do wielkości państwem świata), a co się z tym wiąże jest bardzo zróżnicowana pod względem etnicznym i kulturowym. Indianie, Anglicy i Francuzi, ale także Ukraińcy, Włosi i inne narodowości kształtują obraz współczesnej Kanady. W Quebecu zaskakuje nas mieszanina stylu europejskiego i kultury amerykańskiej. Na wschodzie kraju coraz bardziej uwidaczniają się wpływy kultury azjatyckiej.

 

Tutejsze festiwale znane są na całym świecie. Działające tam muzea, ekomuzea, teatry, galerie sztuki, regionalne centra dramaturgiczne oraz nowo powstałe ośrodki artystyczne i muzyczne dają gwarancję tego, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kanada to jednak przede wszystkim przyroda. Liczne parki narodowe chronią zagrożone gatunki fauny i flory oraz unikalne krajobrazy. W zakresie ochrony środowiska Kanada może uchodzić za wzór na arenie międzynarodowej, a mimo to niektórzy mieszkańcy uważają działania rządu za niewystarczające. Przejawem tej troski o przyrodę jest również dbałość o utrzymanie miast w wyjątkowej czystości. Toronto czy Ottawa są tego najlepszym przykładem. Piękno nieskażonych dzikich obszarów można odkrywać na różne sposoby - podróżując w psim zaprzęgu, na nartach lub łódką. Możliwości jest wiele i zarówno poszukiwacze przygód, jak i zwykli turyści znajdą najlepszy dla siebie sposób, by poczuć bezmiar przestrzeni.

Kiedy jechać ?

Klimat kanady nie jest jednorodny we wszystkich częściach kraju. Czas pobytu powinien być ściśle uzależniony od celu naszej podróży. Teoretycznie najlepszym czasem na wizytę w Kanadzie jest lato, kiedy nawet daleka północ jest dość przyjazna. Późna wiosna i wczesna jesień (krajobrazy) to również dobre okresy na podróżowanie, zwłaszcza do wschodniej Kanady, Ontario, Quebecu i Kolumbii Brytyjskiej. Dla wielbicieli sportów zimowych najlepszym okresem na wizytę w Kanadzie będzie czas między listopadem, a marcem - zima w Górach Skalistych ma niepowtarzalny klimat.

A więc gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Kanady w promocyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Kanady.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź