Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KoloniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Ciekawostki o Kolonii


Słynna oryginalna woda kolońska
Fot. Wikipedia

Z czego słynie Kolonia? Chyba przede wszystkim ze swojej gotyckiej katedry, karnawału i piwa... Ale po kolei...

Kölner Dom

Najsłynniejszym zabytkiem Kolonii jest jej gotycka katedra - Kölner Dom. Jest ona wizytówką miasta, jej symbolem i siedzibą arcybiskupstwa kolońskiego. Budynek znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest trzecią co do wielkości gotycką katedrą na świecie, po katedrach w Sewilli i Mediolanie. W środku znajduje się wyjątkowo cenne średniowieczne prezbiterium oraz inne zbiory sztuki średniowiecznej, w tym relikwiarz Trzech Króli, Krucyfiks Gerona czy Ołtarz Trzech Króli. Ciekawe jest to, ze katedra w Kolonii jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem w Niemczech.

Kolonia kiedyś i dziś

W Kolonii mieszka ponad milion osób, więc jest ona czwartym miastem w Niemczech pod względem ilości mieszkańców (po Berlinie, Hamburgu i Monachium), a jednocześnie Kolonia uważana jest za jedno z najstarszych niemieckich miast. Została założona w czasach imperium rzymskiego w 50 roku n.e. Ale nie tylko przeszłość jest tu ciekawa. Młodzi ludzie pewnie wiedzą, że Kolonia jest centrum medialnym Niemiec. To stad nadaję VIVA i MTV.

Muzea w Kolonii

Ciekawostki

 • Festiwale
  karnawał w Kolonii
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  gotycka katedra - Kölner Dom
 • Piwo
  W Kolonii znajduje się największe skupisko browarów na świecie.
 • Muzea
  Muzeum Karnawału, Muzeum Czekolady i wiele innych.
 • Naj...
  Najsłynniejszym zabytkiem Kolonii i Niemiec jest gotycka katedra - Kölner Dom. 
  Kolonia jest jednym z najstarszych niemieckich miast.

Miasto słynie z bogatych zbiorów muzealnych. Jest tu naprawdę w czym wybierać: Wallraf-Richartz-Museum, Museum Schnütgen, Muzeum Ludwig, Agfa-Photo-Historama, Kolońskie Muzeum Miasta, Muzeum Czekolady, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Karnawału, Muzeum Käthe Kollwitz, Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum Sztuki Wschodnioazjatyckiej, Muzeum Perfum w Domu Farina, Narodowe Muzeum Sportu i Olimpiady oraz Skarbiec Katedralny. Osobiście najbardziej podoba mi się Muzeum Czekolady oraz Muzeum Karnawału...

Karnawał w Kolonii

A skoro mowa o karnawale... W Kolonii obchodzi się go naprawdę wyjątkowo. Zaczyna się on już 11 listopada o godzinie 11:11 (jedenastka jest symbolem grzechu i rozpusty) dźwiękiem werbli. To wtedy w niemieckiej Nadrenii rozpoczyna się piąta pora roku, pełna festynów, balów i zabawy. Najlepsza zabawa trwa w ostatnim tygodniu przed Wielkim Postem. Wtedy całe miasto żyje 24 godziny na dobę i zabawa nie ma końca. W tłusty czwartek - Weiberfastnacht w Nadrenii i Westfalii przebrane w kolorowe stroje kobiety obcinają mężczyzną krawaty. W różany poniedziałek (Rosenmontag) – ostatni poniedziałek przed Wielkim Postem możemy podziwiać wspaniałe parady z muzyką pełne przebierańców rzucających słodkościami w otaczający ich tłum. Najważniejszymi elementami karnawału w Kolonii są dziwaczne przebranie (obowiązkowe!), wibrująca muzyka, roztańczony tłum, luz i przepyszne niemieckie piwo.

Piwo i inne rozrywki...

No i tak doszliśmy do piwa. Kolonia słynie jako centrum piwowarstwa. Znajdziemy tu aż 24 browary, najwięcej na świecie! A do tego wszystkie produkują jedyne w swoim rodzaju piwo kölsch.

Jeśli mówimy o rozrywce, to niewiele osób wie, że to właśnie w Kolonii znajduje się największy dom publiczny w Europie. Zajmuje on aż siedem pieter i pracuje tu około 200 pań.

Köln Lichter

Oprócz karnawału ciekawą imprezą jest Köln Lichter, odbywający się w wakacje. Większość Kolończyków spotyka się wtedy nad Renem by podziwiać pokazy sztucznych ogni.

Woda kolońska

Z Kolonią kojarzy się też woda kolońska... i słusznie! Woda kolońska (Eau de Cologne), czyli alkoholowy roztwór substancji z płatków kwiatowych, została wyprodukowana po raz pierwszy właśnie w Kolonii. Dokonał tego w XVIII wieku Włoch, Johann Maria Farina. Dla uczczenia pamięci twórcy wody kolońskiej na wieży ratusza miejskiego umieszczono jego figurę. Najmilszym prezentem z podroży do Kolonii będzie z pewnością butelka perfum Eau de Cologne Farina, produkowanych według oryginalnej receptury przez ósme już pokolenie rodu Farina.

Jeśli nabraliście ochoty na wizytę w tym wyjątkowym mieście pełnym rozrywki zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki tanich biletów do Kolonii. Jeśli potrzebujecie pomocy w znalezieniu odpowiedniego połączenia, skorzystajcie z naszego forum lub zadajcie pytanie na facebooku!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa