Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do AustraliiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Australii

Australia - ojczyzna kangurów
Fot. Dreamstime

Obejmująca swoim obszarem cały kontynent Australia jest szóstym co do wielkości państwem na świecie. Ten zamieszkały pierwotnie przez Aborygenów mistyczny kraj to ziemia zarazem gościnna i wroga. Wybrzeża Oceanów Indyjskiego i Spokojnego, miasta położone w pięknych zatokach, sprzyjający klimat i plaże - wiecznie słoneczne i pełne miłośników surfingu, dla których Australia jest mekką. Ale z drugiej strony jest to kraina bezkresnych, niegościnnych, półpustynnych równin (gdzie średnia wysokość wynosi 330 m i 9 cm). Europejscy odkrywcy nazywali te tereny "Terra Australis", co z łaciny oznacza Ziemia Południowa. A pora południowa, w sercu bezwodnego interioru, będącego przez swą niegościnność białą plamą na mapach Australii prawie do końca XIX wieku, to czas, kiedy zamiera życie.

Historia

Australię odkryli w XVI w. portugalscy żeglarze, którzy dopłynęli do wybrzeży w poszukiwaniu złota. Był to ostatni nieodkryty jeszcze kontynent, choć początkowo mylnie sądzono, że niezamieszkały. Według przeprowadzonych badań naukowych pierwsi osadnicy pojawili się tutaj 60 tysięcy lat temu, gdy poziom morza był niższy o 50 metrów od aktualnego.

 

Strategiczne znaczenie Australia uzyskała, kiedy to po amerykańskiej wojnie o niepodległość Wielka Brytania musiała szukać dla swych więźniów innego miejsca zesłania. W 1788 roku przybiła do brzegów Australii pierwsza flota pod dowództwem kapitana Arthura Phillipa, który został później gubernatorem kolonii. W skład floty wchodziło 11 statków z 1030 osobami na pokładzie, strażnikami oraz grupą około 730 skazańców. Ponadto były też cztery kolejne załogi płynące ze zwierzętami domowymi oraz zapasami żywności na dwa lata. Pierwsze 16 lat kolonia karna wciąż była zależna od dostaw żywności z Wielkiej Brytanii, jednak w czasie jej rozrostu starano się żyć z własnej produkcji. W kolejnych latach ludzie zaczęli opuszczać zatokę Sydney w poszukiwaniu innych miejsc do osiedlenia się. W miarę upływu czasu Australia powoli zrywała swe więzi z Wielką Brytanią, by w końcu w 1901 utworzyć federację i stać się odrębnym narodem. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie, że historia tego pełego życzliwych ludzi kraju rozpoczęła się od założenia kolonii karnej.

Dzisiejsza Australia to kraj spokojny i dynamicznie rozwijający się. Jedyny konflikt, który kładzie się do dnia dzisiejszego cieniem na jej historii to sprawa pierwotnych mieszkańców tej ziemi – Aborygenów. Wciąż walczą oni o prawa do ziemi, którą stracili na rzecz białych przybyszów. Aborygeni przetrwali ponad 200 lat prześladowań i życia w ubóstwie, a kolejne rządy w dalszym ciągu nie potrafią uporać się z problemem poprawy ich sytuacji.

Oblicze Australii jest pełne kontrastów. Z jednej strony mamy wysoce cywilizowane Sydney, Melbourne czy Canberrę - miasta pełne ultranowoczesnych przykładów architektury, z drugiej - skrajnie dzikie tereny. Australia słynie wśród turystów ze swej wyjątkowej urody: pięknych krajobrazów wybrzeża i niegościnnych, lecz przyciągających wytrawnych podróżników równin wnętrza kontynentu oraz unikalnej flory i fauny. Długotrwała izolacja kontynentu od reszty lądów spowodowała, że wiele gatunków zarówno roślin, jak i zwierząt występuje tylko tutaj. 75% roślin kraju to endemity. Australia to również  kraj wombata, dziobaka, misia koala, a przede wszystkim kangura i strusia emu, które występującą nawet w herbie kraju. W dodatku Australię cechuje nie tylko męcząca przyroda gorącego środka kontynentu, ale także lasy monsunowe, namorzyny oraz wiecznie zielone lasy podrównikowe i araukarii. Tereny o szczególnej wartości przyrodniczej lub krajobrazowej chroni ponad 500 parków narodowych. W wielu wytyczono szlaki turystyczne i zorganizowano miejsca kempingowe, część z nich wpisano nawet na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturalnego UNESCO.

Interesują Cię tanie loty do Australii?

Przejrzyj nasze promocje lotów lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć tanie bilety lotnicze do Australii lub do innej lokalizacji. Tanie loty do Australii to nie mit. Można odnaleźć super okazje. Sprawdź!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa