Treść strony

tanie-loty-do-proserpine

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Proserpine

Znajdź nas w social mediach

Wyspy_Whitsunday
Wyspy Zielonoświątkowe, okolice Proserpine
Fot. araddon

Proserpine to niewielkie miasteczko w stanie Queensland w Australii – zamieszkiwane jest ono przez około 3300 osób, znajduje się tu lokalne lotnisko. Jest to ważna informacja szczególnie dla miłośników natury i wypoczywania w rajskich okolicach, ponieważ ten port lotniczy obsługuje ruch turystyczny związany z Wielką Rafą Koralową ciągnącą się u wybrzeży Queenslandu oraz z pobliskimi Wyspami Zielonoświątkowymi (Whitsunday Islands).

Według turystów to jeden z najpiękniejszych rejonów świata – skrawki lądu rozlokowane w niewielkiej odległości od krawędzi kontynentu w rejonie Morza Koralowego zachwycają każdego. Egzotyczna przyroda, liczne gatunki pięknych roślin i zwierząt występujące zarówno w wodzie jak i na lądzie, a do tego wspaniałe dzikie plaże pokryte drobnym białym piaskiem. Takie właśnie miejsce przychodzi na myśl przeciętnemu turyście, który myśli o rajskich wakacjach. Nie jest więc niczym dziwnym, że przybywa tu sporo podróżników. W sumie ruch turystyczny w tej części Australii koncentruje się w 3 miejscach – malutkim Proserpine  oraz pobliskich większych ośrodkach miejskich Brisbane oraz Cairns.

Miasto Proserpine powstało w XIX wieku, więc nie jest specjalnie stare,  najważniejsze pod względem gospodarczym są okoliczne plantacje trzciny cukrowej i cukrownia, które dają zatrudnienie wielu mieszkańcom. Miasto nosi nazwę wywodzącą się od imienia  rzymskiej bogini Proserpiny, bóstwa płodności i urodzaju i nie jest to przypadek – okoliczne równiny są bardzo żyzne, a plony duże. Podstawą utrzymania tutejszych mieszkańców to rolnictwo i przemysł, turystyka zajmuje dopiero kolejne miejsce, co w regionie jest sytuacją wyjątkową.  Warto zwrócić uwagę, że dzięki lokacji miasta na trasie Autostrady Brusa (z Brisbane do Cairns) jest ono dobrze skomunikowane z miastami prowincji, a poprzez ogólnokrajową sieć autostrad także z innymi częściami Australii. Wzgórza wokół miasta porasta las tropikalny, jeśli mamy nieco więcej czasu na zwiedzanie można wybrać się na wyprawę w dzikie ostępy, by podglądać rośliny i zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

To właśnie z lotniska w Proserpine często rozpoczynają się turystyczne loty nad Wielką Rafą Koralową – ich uczestnicy często uważają te krótkie podróże ze jedne z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Oczywiście nie bez powodu! Szmaragdowa woda, tysiące większych i mniejszych wysepek, kolorowe mozaiki płycizn i głębin, piaszczyste plaże i bujna przyroda to niezapomniane widoki – piloci helikopterów i niewielkich pasażerskich samolotów bez pośpiechu prezentują turystom najpiękniejsze miejsca.

Tanie loty do Proserpine to okazja, którą powinien wykorzystać każdy turysta – pobyt w tym mieście i w jego okolicach z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Najwspanialsze wakacje w Twoim życiu czekają – wystarczy że zarezerwujesz bilet!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź