Treść strony

tanie-loty-do-canberry

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Canberry

Znajdź nas w social mediach

telstra_tower
Telstra Tower na Black Mountain
Fot. sxc.hu

Na wskroś nowoczesna Canberra położona jest przepięknie w nad rzeką Molonglo w Alpach Australijskich Miasto leży na wysokości 550-700 m n.p.m. Okolica słynie z dzikiej przyrody i wspaniałych krajobrazów. Terytorium federalne Australii, w którego sercu leży Canberra, wydzielone zostało w 1911 r. z terytorium stanu Nowa Południowa Walia i wybrane na stolicę Związku Australijskiego. W skład Australijskiego Terytorium Stołecznego wchodzi również teren Jervis Bay - enklawy na południowym wybrzeżu Nowej Południowej Walii. Stolica Canberra zajmuje obecnie ok. 40% powierzchni terytorium. Pozostałą część stanowią obszary chronione, utworzone w celu zachowania naturalnych ekosystemów i krajobrazów, a także z przeznaczeniem rekreacyjnym i naukowym. Należą do nich m.in.: Park Narodowy Namadgi i 2 rezerwaty przyrody: Tidbinbilla i Jervis Bay oraz plantacje leśne, łąki i pastwiska.

Miasto zbudowane zostało w latach 1913-1927 według urbanizacyjnego planu amerykańskiego architekta W.B. Griffina. Canberra to miasto-ogród, podzielone na dwie części przez duże jezioro zaporowe - Burley Griffin na rzece Molonglo. Dzięki bogactwu zieleni, szerokim i ocienionym drzewami ulicom, funkcjonalnemu układowi przestrzennemu oraz nowoczesnej i oryginalnej architekturze należy do najładniejszych stolic na świecie. W części południowej góruje nad miejscowością wzgórze Capital, w części północnej zaś wzgórze City połączone szeroką arterią komunikacyjną (Aleja Wspólnoty), przecinającą jezioro. Dookoła tych wzgórz rozchodzą się koncentrycznie ulice.

Mimo że Canberra jest młodym miastem, trzeba wspomnieć, że najnowsze odkrycia archeologiczne z regionu Canberry wskazują obecność ludzi na tym terenie od 21 tysięcy lat. Samo słowo „Canberra” pochodzi z indiańskiego dialektu i oznacza miejsce spotkań. To doskonała nazwa dla tej wyjątkowej metropolii. Dziś spotykają się tutaj młodzi ludzie z całego kraju, turyści, a także wielki biznes i przemysł – wszystko to w zgodzie i harmonijnej koegzystencji. Canberra, zbudowana specjalnie z myślą o przeniesieniu do niej stolicy kraju, jest dziś głównym ośrodkiem naukowym i kulturalnym Australii. Posiada także rozwinięty przemysł poligraficzny, elektroniczny i spożywczy. Dzięki atrakcyjnemu położeniu i młodemu duchowi stała się również w ostatnich latach ważnym ośrodkiem turystycznym - odwiedza ją rocznie ponad 0,6 mln turystów.

Wybierasz się do Canberry? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Canberry. Tanie bilety do Canberry są w twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air27 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź