Treść strony

tanie-loty-do-sydney

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Sydney

Znajdź nas w social mediach

Panorama Sydney
Fot. Corey Leopold

Położone u podnóża Gór Błękitnych i otoczone zatoką Sydney to miasto wielu kultur i tradycji. Są tu dzielnice chińskie, arabskie, greckie, włoskie i żydowskie. W nowoczesnej metropolii mieszka ponad 4 miliony ludzi z ponad 100 krajów świata.

Sydney jest obecnie wiodącym w Australii centrum finansowym, handlowym, transportowym i kulturalnym. Od wielu lat jest także popularnym celem turystycznym.

Historia

Teren obecnego Sydney już przed pięcioma tysiącami lat był zamieszkiwany przez Aborygenów. Wejście do Port Jackson po raz pierwszy zaznaczył na mapie James Cook 29 kwietnia 1770. 18 stycznia 1788 r. kapitan Arthur Phillip przybył z wyprawą nazwaną w późniejszym czasie „First Fleet” (Pierwsza Flota) do Botany Bay na południu Port Jackson. W trakcie swojej trzydniowej ekspedycji rozpoznawczej odkrył najpierw Manly Cove, a dzień później po drugiej stronie Port Jackson inną zatokę, którą nazwał Sydney Cove (na cześć ówczesnego brytyjskiego ministra spraw wewnętrznych Thomasa Townshend Sydney). 26 stycznia 1788 Phillip uznał właśnie to miejsce za odpowiednie na zwinięcie żagli i wzniósł w pobliżu dzisiejszego Circular Quay flagę Wielkiej Brytanii. Od tamtej pory 26 stycznia jest w Australii świętem narodowym. Warto pamiętać, że w skład pierwszej floty wchodzili głównie więźniowie (to oni byli pierwszymi osadnikami na tym terenie). Sydney było kolonią niewolniczą i dopiero w roku 1793 zaczęli osiedlać się tutaj "dobrowolni" emigranci z Anglii, Szkocji i Irlandii.

Atrakcje

To najstarsze, największe i najbardziej kosmopolityczne miasto Australii słynie z pięknego położenia pomiędzy Pacyfikiem na wschodzie i Górami Błękitnymi na zachodzie. Port Jackson w Sydney jest największą na świecie naturalną zatoką i portem o powierzchni 55 km². To zalana przez ocean dolina rzeczna głęboko wciętą w piaskowiec. Sydney słynie ze swej nowoczesnej architektury oraz plaż. W samym mieście jest ich ponad 70, włączając w to plażę Bondi – znaną każdemu surferowi na świecie. Miasto słynie także z tego, że promuje i dotuje sztukę. Może poszczycić się licznymi muzeami i galeriami, prezentującymi w swych zbiorach m.in. dzieła sztuki Aborygenów i ludów Oceanii. Sydney to dzika przyroda, ciekawa historia i otwartość mieszkańców, koegzystujące udanie z nowoczesnością.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź