Treść strony

tanie-loty-do-melbourne

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Melbourne

Znajdź nas w social mediach

melbourne
Melbourne - widok na miasto
Fot. sxc.hu

Melbourne to stolica i największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie największe miasto w Australii (po Sydney), zamieszkane przez 3,7 mln mieszkańców. Miasto za swoje walory zostało dwukrotnie uznane przez magazyn The Economist za „Najlepsze miasto do życia na świecie”, co samo w sobie stanowi rekomendację dla turystów. Melbourne posiada największą liczbę zagranicznych studentów, zaraz po takich miastach jak Londyn, Nowy Jork i Paryż. Polska ma tu swój konsulat honorowy.

Miasto zostało założone 8 czerwca 1835 r. przez grupę wolnych osadników pod przywództwem Jana Batmana, w przeciwieństwie do innych stolic Australii, które były z początku koloniami karnymi (wyjątkiem są również Adelajda i Perth). Odkrycie złota w środkowej Wiktorii w latach 50. XIX wieku zapoczątkowało gorączkę złota i Melbourne szybko urosło jako największe miasto portowe w regionie. W latach 80. XIX wieku Melbourne było drugim największym miastem Imperium Brytyjskiego i znano je jako Marvellous Melbourne (Wspaniałe Melbourne). Dzisiaj Melbourne posiada największą liczbę budowli z epoki wiktoriańskiej na świecie po Londynie.

Melbourne ogłoszono pierwszą stolicą Federacji Australii w 1 stycznia 1901 roku. Pierwszy federalny parlament został otwarty 9 maja 1901. Melbourne pozostało siedzibą rządu i stolicą do 9 maja 1927, kiedy otwarto parlament w nowo wybudowanej stolicy Canberze.

Melbourne jest na wskroś kosmopolityczne. Jedna czwarta jego mieszkańców urodziła się poza Australią, co czyni z niego jedno z najbardziej wielokulturowych miast na świecie. Melbourne to miejsce pełne życia. Gości u siebie liczne festiwale, wydarzenia sportowe i kulturalne, m.in.: Australian Grand Prix, Australian International Airshow, Australian Open, Summer Music Festival i wiele innych. Za sprawą turystów i studentów nieustająco kwitnie tutaj nocne życie, oferujące rozrywkę dla każdego: kluby, puby, kina, teatry i miejsca, gdzie można posłuchać muzyki na żywo.

Melbourne uważa się za australijską stolicę zakupów. Tu znajdują się wielkie centra handlowe, wyrafinowane butiki oraz gwarne targi. Życie w mieście w ciągu ostatnich lat stało się szybsze i coraz bardziej przypomina rytm europejskiej metropolii. Przede wszystkim dzięki przeobrażeniom: rozwojowi kultury, odrodzeniu teatrów, odnowieniu zabytkowych obiektów i przejęciu „city” przez drapacze chmur.

Wybierasz się do Melbourne? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Melbourne. Tanie bilety do Melbourne są w twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź