Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do SingapuruOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 2992Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3008Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 3040Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3130Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 3171Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 3291Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 3594Wybierz
 • Rzeszów (RZE) Jasionkaod 4101Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 4341Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Singapuru

Znajdź nas w social mediach

Singapore_city
Singapur nocą
Fot. Dreamstime

Miasto Singapur jest położone nad Cieśniną Singapurską, w południowej części wyspy. Serce Singapuru stanowi rzeka Singapur i ulokowane wokół niej dzielnice, m.in. stara dzielnica kolonialna, Chinatown czy Orchard Road. Ta ostatnia jest najnowocześniejszą dzielnicą Singapuru. Wznoszą się tu wielopiętrowe luksusowe hotele, pasaże handlowe i biurowce, a to wszystko przeplata się z bujną roślinnością tropikalną. Stoi tu również pałac prezydencki Istana, udostępniony dla turystów tylko w niektóre ważne święta, np. Nowy Rok. Centrum administracyjne, a przy tym jedna z najbardziej atrakcyjnych części miasta dla turystów to stara dzielnica kolonialna Historic District. Przeważa tu zabudowa w stylu wiktoriańskim. Znajduje się tu najstarszy zabytek Singapuru - kościół ormiański z 1835 roku. Ponadto stoi tu katolicka katedra Dobrego Pasterza i anglikańska katedra Św. Andrzeja. Chociaż Singapur stara się zasłużyć na miano nowoczesnej metropolii oraz ośrodka regionalnej sztuki, czego najlepszym przykładem jest nowo wybudowany kompleks Esplanade – Theatres on the Bay o niezwykłej architekturze, w wielu miejscach można zauważyć pozostałości barwnej, awanturniczej przeszłości kraju. Połączenie kultury Chińczyków, Malajów i Tamilów sprawia, że miejsce jest wyjątkowe.

Historia

Według malajskiej legendy, dawno temu książę z Sumarty odwiedził wyspę Temasek. Szukając schronienia przed burzą, napotkał lwa. Potraktował to jako dobrą wróżbę i założył Singapurę, czyli Miasto Lwa. W 1819 roku administrator brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej Sir Thomas Stamford Raffles zawarł porozumienie z sułtanem Johoru, na mocy którego Brytyjczycy otrzymali prawo do budowy portu na niemal bezludnej wówczas wyspie Singapur, a w trzy lata później ją kupili. Wkrótce powstał tu ważny węzeł handlowy i główna brytyjska baza morska w Azji Południowo-Wschodniej.
W czasie II wojny światowej Singapur znalazł się pod japońską okupacją. Alianckich żołnierzy osadzono w więzieniu Changi, tysiące mieszkańców, głównie pochodzenia chińskiego, straciło życie. W 1946 roku państwo uzyskało status brytyjskiej kolonii, w 1959  wewnętrzną autonomię, a w roku 1963 zostało przyłączone do nowo powstałej Federacji Malezji, która w 1965 roku się rozpadła, a Singapur został niepodległą republiką.

Atrakcje

Singapur znany jest przede wszystkim jako światowe centrum biznesu, ale powoli staje się również cenionym kierunkiem turystycznym. Singapur bardzo się różni od większości ośrodków Azji Południowo-Wschodniej, a wyobrażenie o nim jako nudnym nie odpowiada rzeczywistości. Tonący w zieleni, nazywany jest miastem ogrodów. Turystów odwiedzających Singapur po raz pierwszy z pewnością zadziwi wspaniała architektura tego miasta oraz doskonale rozplanowane, czyste, obsadzone drzewami ulice. W tym mieście niemal nie ma przestępstw. Singapur jest uważany za jedno z najbezpieczniejszych miast świata.

Miejsc wartych obejrzenia jest wyjątkowo dużo. W Singapurze można przyjemnie spędzić czas, zwiedzając w ciągu dnia największe na świecie centrum handlowe, wieczorem zaś, gdy jest chłodniej, odwiedzając rikszą różne atrakcyjne zakątki miasta. Ze względu na niewielką powierzchnię i bardzo gęste zaludnienie, każdy skrawek ziemi jest w tym kraju na wagę złota, stąd też przeważają tu nowoczesne drapacze chmur. Myli się jednak ten, kto uważa, że na tym kończy się architektura Singapuru. Chociaż szklane wieżowce dominują w ogólnym obrazie miasta (głównie za sprawą wysokości), to nie brak tu pięknych ogrodów botanicznych, wspaniałej, egzotycznej roślinności i historycznej zabudowy orientalnej.

Kuchnia singapurska jest doskonała i wyjątkowo urozmaicona. O każdej porze dnia i nocy można coś zjeść, a przy tym ceny są wyjątkowo niskie. Podróż w ten region świata jest w równej mierze atrakcją dla ducha, jak i dla podniebienia. Jedzenie jest smaczne i pięknie podane.

Wyjeżdżasz do Singapuru? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Singapuru. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Singapuru.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!