Treść strony

tanie-loty-do-cairns

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Cairns

Znajdź nas w social mediach

Cairns
Palm Cove niedaleko Cairns
Fot. sxc.hu

Miasto nadmorskie w prowincji Queensland w Australii, zamieszkałe przez około 130 tysięcy osób. Powstało ono jako zaplecze dla poszukiwaczy kruszców w XIX wieku, szczególnie zaś występującego nieco w głębi kontynentu złota, a także cyny. Po wyczerpaniu złóż i spadku cen surowców poszukiwacze musieli się przekwalifikować, w pobliżu powstały liczne plantacje trzciny cukrowej, która ze względu na ciepły klimat może być zbierana dwukrotnie w ciągu roku. W ten sposób Cairns przekształciło się w zagłębie cukrownicze, do dziś jest to w tym mieście główna gałąź przemysłu. Historia miasta sięga roku 1876, a jego nazwa upamiętniać ma gubernatora prowincji Queensland  Williama Wellingtona Cairns'a. Jednak już wcześniej w okolicy mieszkali Aborygeni, a Europa poznała ten rejon jako jeden z pierwszych w Australii, ponieważ niedaleko Cairns przybił James Cook w roku 1770 i urządził tutaj pierwszy stały obóz na tym kontynencie.

Obecnie jednak głównym źródłem dochodu mieszkańców jest turystyka. Cairns stanowi najbardziej dogodny punkt wypadowy dla turystów chcących odwiedzić Wielką Rafę Koralową – można się tam dostać motorówką w zaledwie 1 – 1,5 h. Na dodatek  miasto łączą  z Brisbane oraz Sydney linia kolejowa i autostrada, poza tym działa tu port lotniczy Cairns zbudowany w 1984 roku, a także port pełnomorski, więc sieć komunikacyjna łączy miasto dogodnie z pozostałą cześcią regionu i resztą świata. W okolicach Cairns można również wziąć udział w spływach rzecznych, a pobliskie góry są doskonałe do trekkingu, wspinaczki skałkowej oraz paralotniarstwa. Amatorzy mocnych wrażeń znajdą więc tutaj dla siebie wiele atrakcji. Miasto charakteryzuje się prowincjonalnym typem zabudowy, która ciągnie się wzdłuż głównych ulic, oczywiście z podziałem na dzielnice, jednak nie jest on zbyt wyraźny, a jeden centralny ośrodek gromadzi wszystkie ważne instytucje zarówno państwowe, jak i samorządowe, a także handel, finanse i rozrywkę. Przez miasto przepływają również dwie rzeki, Mulgrave i Barron, jednak omijają one ścisłe centrum  i toczą swoje wody jedynie przedmieściami. Główną ulicą miasta, a w tej chwili właściwie osobną atrakcją turystyczną jest zaprojektowana już w 1876 roku, a wzniesiona niewiele później The Esplanadae.

Cairns leży w strefie klimatu tropikalnego w wilgotnej odmianie morskiej, temperatura nie spada tutaj właściwie nigdy poniżej poziomu 15 stopni w okresie zimowych (maj – wrzesień), latem natomiast z łatwością potrafi osiągać ponad 30. Cairns jest również miejscem deszczowym – w ciągu roku spada tutaj ponad 2000 mm wody na każdy centymetr gruntu. Dla pełnego obrazu należy dodać należy względną wilgotność powietrza na poziomie około 70% i słońce palące niemiłosiernie australijską ziemię zarówno w miesiącach letnich, jak i zimą. Latem pogoda tutaj mimo upałów jest gorsza niż zimą, ponieważ Cairns leży w strefie monsunowej, więc latem regularnie zdarzają się nawałnice i ulewne opady deszczu, przeplatane na szczęście wieloma słonecznymi godzinami.

Kiedy lecieć?

Najlepszym czasem na podróż w ten rejon są: wiosna (nasz wrzesień i październik)  i jesień (na północnej półkuli mamy wtedy maj lub czerwiec), bo chociaż tutaj te pory roku nie są jakoś wyraźnie wyróżnione na tle pozostałych, jednak jest wtedy ciepło, bez duchoty i skwaru, a słońce świeci przeciętnie przez ponad 200 – 250 godzin miesięcznie i jak na tę szerokość jest niewiele opadów. Przybywając tutaj należy pamiętać, że miasto leży w kotlinie zamkniętej od strony kontynenty górami, a otwartej od morza, poza tym w jego pobliżu rośnie bujny las deszczowy, jakiego raczej nie kojarzymy z suchą i półpustynną Australią, dlatego lądowanie w Cairns może być dla nas szokiem.

Demografia tego miasta jest dość nietypowa nawet jak na Australię, ponieważ wśród poszukiwaczy, poza znaczną grupą Europejczyków, była również spora grupa Azjatów, głównie Chińczyków i Malezyjczyków, oraz pewna ilość murzyńskich niewolników przywiezionych z pozostałych części świata. Do tej grupy dołączyli w niewielkim stopniu również tutejsi Aborygeni przyczyniając się do powstania niesamowitej mieszanki kulturowej, która dobrze funkcjonuje w Cairns.

Wybierasz się do Cairns? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Cairns . Tanie bilety do Cairns są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 272 Sprawdź