Treść strony

tanie-loty-do-brisbane

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Brisbane

Znajdź nas w social mediach

Brisbane
Centrum Brisbane o zachodzie słońca
Fot. sxc.hu

Stolica stanu Queensland, trzecie co do wielkości miasto Australii położone w delcie rzeki o tej samej nazwie, wzdłuż jej krętego koryta przepływającego przez miasto. Wprawdzie historia Brisbane nie sięga zbyt daleko wstecz, ponieważ prawa miejskie otrzymało dopiero w roku 1902, jednak to rozwijające się dynamicznie od niemal 200 lat, tętniące życiem miasto. Wprawdzie jeszcze niedawno uważano Brisbane za prowincję i idealne miejsce dla emerytów, a na jej temat wymyślano dowcipy, jednak teraz, gdy metropolię tę zaludnia ponad 2 miliony obywateli, zabrakło już powodów do żartów. Miasto podczas spisu powszechnego w Australii w roku 2007 wykazało najszybszy rozwój spośród wszystkich na tym kontynencie.

Jest to ważny ośrodek akademicki (trzy wyższe uczelnie o znacznej renomie i kilka mniej znanych), a także gospodarczy – rozwija się tutaj sektor handlu, usług, produkcji i finansów. Każdy jest w stanie znaleźć miejsce dla siebie w tym różnorodnym organizmie miejskim. Również jeśli chodzi o kulturę i wydarzenia, w których warto uczestniczyć Brisbane konkuruje całkiem skutecznie z odległym o około 1000 km Sydney. W mieście znajdują się liczne galerie i muzea, również oferta kulturalna jest naprawdę bogata. Poza tym Brisbane jest ważnym węzłem komunikacyjnym i przesiadkowym, w mieście funkcjonuje różnorodny transport publiczny – zaczynając od autobusów, na łodziach i promach kończąc. W pobliżu miasta zlokalizowany jest również międzynarodowy port lotniczy.

Historia

Miasto powstało w roku 1824, początkowo jako kolonia karna znana jako Redcliffe Point nad Zatoką Moreton. Wokół niej po pewnym czasie zaczęło wyrastać osiedle pracowników, które swoją nazwę zawdzięcza pamięci brytyjskiego żołnierza i administratora, Sir Thomasa Brisbane'a. Już w 1859 roku miasto zyskało rangę stolicy prowincji, gdy Queensland oddzielił się od Nowej Południowej Walii. Tym bardziej dziwny wydaje się w tych okolicznościach fakt, że prawa miejskie osada zyskała dopiero 50 lat później. Z najnowszej historii Brisbane warte odnotowania jest przede wszystkim całkowite zatopienie i zniszczenie tego nisko położonego miasta podczas powodzi w roku 1974. Jednak metropolia szybko podniosła się z upadku, a porażka została przemieniona w sukces, bo zwolnione przez zniszczone budynki miejsce zajęła nowoczesna architektura połączona siecią dróg i mostów w sprawnie funkcjonujący ośrodek.

Brisbane to miasto przyjazne turystom, czyste i ładne. Drapacze chmur w centrum miasta różnią się między sobą kolorami i kształtami tworząc urokliwą panoramę, szczególnie po zmroku. Do tego dodać należy liczne i rozległe parki, skwery i ogrody, gdzie mieszkańcy spędzają czas. Nie sposób zapomnieć o rzece, sercu tego miasta, która płynie leniwie szerokimi łukami poprzez cały teren miasta wykradając wprawdzie miastu znaczne nadbrzeżne tereny, które nie mogą być zabudowywane, jednak ofiarowując w zamian wytchnienie od letnich upałów. Powoduje to, że miasto zyskuje ładną otoczkę w postaci chociażby kafejek i wielu innych budynków zwróconych w stronę głównego koryta rzeki lub jednej z licznych jej odnóg. Poza ścisłym centrum Brisbane natomiast charakteryzuje zabudowa jednorodzinna niskiej intensywności: małe domki z ogródkami wzdłuż prostych ulic jak na przedmieściach w USA. W związku z tym Brisbane jest dosyć rozległe. Te rzesze ludzi, które je zamieszkują nie zamierzają rezygnować z komfortu własnego wygodnego domu. Sprzyja temu fakt, że komunikacja w obrębie metropolii nie stanowi żadnego problemu, ponieważ we wszystkie części miasta można dotrzeć korzystając z dobrze rozwiniętej sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu.

Brisbane charakteryzuje subtropikalny klimat z bardzo gorącym i wilgotnym latem, kiedy temperatura w dzień sięga ponad 30 stopni, a w nocy jest niewiele niższa. Opady potrafią osiągać ponad 100 mm miesięcznie. Lokalizacja  na wybrzeżu i bliskość rzeki potęguje wrażenie duchoty, bo powietrze jest ciężkie i parne. W porze suchej, która przypada w czasie trwania naszego lata, temperatura osiąga w dzień około 15-20 stopni, w nocy jednak oscyluje w granicach 5 stopni, można więc nieźle zmarznąć jeśli nie jesteśmy na to przygotowani. Mimo wszystko jest to dobre miejsce na wypoczynek właściwie w każdej porze roku, bo wszelkie niedostatki rekompensuje podróżnym wielka energia tego miasta.

Wybierasz się do Brisbane? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Brisbane. Tanie bilety do Brisbane są w twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź