Treść strony

tanie-loty-do-adelajdy

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Adelajdy

Znajdź nas w social mediach

adelajda
rzeka Torrens w Adelajdzie
Fot. travellingred

Majestatyczna i wyjątkowo piękna stolica Południowej Australii jest położona malowniczo na styku wód Zatoki Świętego Wincentego i łańcucha górskiego Mt Lofty Ranges otaczającego miasto. To piąte co do wielkości miasto w Australii, zamieszkiwane przez ponad milion mieszkańców. Adelajda jest uznawana za najbardziej stateczne spośród wszystkich australijskich miast, być może ze względu na specyficzną, kamienną zabudowę zabytkową, jaką można podziwiać w centrum miasta. Niezwykły, nieco staroświecki klimat miasta pozostawia niezatarte wspomnienia w pamięci odwiedzających. Przy tak wielkiej ilości atrakcji, jakie oferuje im Adelajda nie mogą się nudzić czy podczas urlopu, czy będąc w podróży służbowej.

Klimat Adelajdy ze względu na bliskość oceanu jest wyjątkowo (jak na Australię) przyjazny i wilgotny, zalicza się go do typu klimatu śródziemnomorskiego. Charakteryzuje się ciepłym i suchym latem oraz wilgotną i ciepłą zimą. Jednak planując podróż do tego miasta należy pamiętać, że pory roku są tutaj ułożone odwrotnie niż w Polsce, ponieważ Australia leży na południowej półkuli. Nasz śnieżny i mroźny grudzień czy styczeń to tutaj środek lata z temperaturami osiągającymi  około 25-30 stopni. Przeciętna temperatura czerwca wynosi natomiast około 10 stopni, jest to również najbardziej wilgotny miesiąc, kiedy to notuje się około 1/6 całorocznych opadów.

 

Historia

Historia Adelajdy jest dobrze udokumentowana, chociaż w porównaniu z niektórymi miastami polskimi, które istnieją od 1000 lat czy dłużej, wydać się to może zaledwie mgnieniem oka. Dzieje Adelajdy sięgają wstecz do 28 grudnia 1836 roku, kiedy to Brytyjczyk, pułkownik William Light, proklamował powstanie w tym miejscu centrum kolonii dla wolnych obywateli Europy. Zgodnie z jego planami – tzw. „Light’s Vision” – wokół wybranego przez niego wzgórza przy rzece Torrens powstała dzielnica o planie kwadratu i boku długości jednej mili otoczona szerokim pasem parków, poprzecinana szerokimi alejami krzyżującymi się pod kątem prostym. Główne założenia tego urbanistycznego planu zachowały się w Adelajdzie do dziś. W przeciwieństwie do pozostałych prowincji,  Południowa Australia nie miała być kolonią karną tylko raczej azylem dla Europejczyków, którzy z różnych względów pragnęli opuścić stary kontynent. Ukłonem w stronę emigrantów było zagwarantowanie wszystkim wolności obywatelskich i religijnych, był to powód, dla którego znaczną część przybyszów stanowili Niemcy uciekający przez prześladowaniami  na tle religijnym we własnym kraju. Nie bez powodu nazwa miasta w tym języku oznacza „szlachetne oblicze”. 

Specyficzny skład przybywającej tutaj fali osadników wpłynął znacząco na kształt Adelajdy – jest tutaj mnóstwo kościołów, ponieważ każdy ruch religijny starał się szybko postawić świątynię dla swoich wyznawców. Co najmniej drugie tyle jest pubów. Nowi mieszkańcy musieli przecież gdzieś wypoczywać i integrować się po ciężkiej pracy. Na koniec duży odsetek mieszkańców niemieckiego pochodzenia wpłynął na harmonijny rozwój miasta, spokojną władzę i stateczny, lecz stały jego rozwój.

Tak więc dzięki specyficznej historii Adelajda jest najbardziej różnorodnym miastem w Australii, zarówno jeśli chodzi o kuchnię, jak i kulturę oraz etniczną przynależność mieszkańców – mnóstwo knajpek, barów i klubów w tym mieście jest w stanie zaoferować każdemu coś odpowiedniego.

Obecnie miasto jest również ważnym ośrodkiem akademickim Australii – mieszczą sie tutaj trzy znaczące uniwersytety: University of South Australia, Flinders University oraz University of Adelaide. Wszystkie te szkoły wyższe należą do czołówki na kontynencie.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Adelajdy w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Adelajdy zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air27 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź