Treść strony

tanie-loty-do-perth

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Perth

Znajdź nas w social mediach

Perth
Perth nocą
Fot. sxc.hu

To półtoramilionowe miasto położone na zachodnim wybrzeżu Australii jest częstym celem wypraw na ten kontynent – nie  bez powodu... Jest pięknie rozlokowane u ujścia Rzeki Łabędziej do Oceanu Indyjskiego w pobliżu gór Darling, jednak na stosunkowo płaskim terenie nadmorskim. Miasto zajmuje obszar około 125 km wzdłuż brzegu i 50 km w głąb lądu, jest więc naprawdę ogromne, mimo tego jednak jest sprawnie funkcjonującym organizmem miejskim, a właściwie zespołem przedmieść otaczających pełne drapaczy chmur centrum. Z drugiej zaś strony jest to jedyny ośrodek miejski w okolicy– stanowi stolicę stanu Australia Zachodnia i jest jego największym miastem. Do Adelajdy która leży najbliżej jest ponad 2000 km w linii prostej, natomiast drogami niemal 3000 km, Sydney leży dokładnie po drugiej stronie kontynentu, w linii prostej ponad oceanem bliżej jest Singapur czy aglomeracje Indii. Perth stanowi tym samym  najbardziej odosobnioną metropolię na świecie.

Historia

Miasto zostało założone 12 czerwca 1829  roku przez Kapitana Sir James'a Stirling'a jako centrum wolnej kolonii dla osadników. Utworzony wtedy port stanowi osobne miasto w obecnym Perth. Już w roku 1697 na tutejsze ziemie zawitali osadnicy z Holandii, jednak wycofali się stąd uznając teren za niegościnny i niezbyt dogodny dla rolnictwa. Po nich do podobnych wniosków doszli również inni europejscy zdobywcy, którzy lądowali na tym wybrzeżu, by szybko je porzucić. Jednak Brytyjczycy byli innego zdania i zmusili pierwotnie zamieszkujących te ziemie Aborygenów do ustąpienia przed militarną i technologiczną przewagą kolonizatorów. Rodowici Australijczycy musieli wycofać się w głąb kontynentu. W 1901 roku na skutek referendum cały region otaczający Perth przyłączył się jako ostatni stan do Federacji Australijskiej. W 1933 roku nastąpiło w Zachodniej Australii referendum, w którym obywatele opowiedzieli się za secesją, która jednak nigdy nie nastąpiła. Miasto od wielu dziesięcioleci, szczególnie w II poł. XX wieku rejestruje wzrosty zarówno jeśli chodzi o ludność jak i o zamożność. Miasto jest centrum przemysłu wydobywczego. Australia może poszczycić się licznymi bogactwami naturalnymi, a handel nimi po tej stronie kontynentu skupił się właśnie w Perth, tak więc do handlowego obrotu trafiają tutaj złoto, diamenty, ropa naftowa i gaz ziemny, żelazo, nikiel i aluminium. Jest to podstawa bogactwa i rozwoju tej metropolii. W Perth znajduje się sporo zabytkowych budynków bardzo zadbanych i w dobrym stanie, a miasto dzięki temu podoba się się turystom i mieszkańcom. Okolica jest wyjątkowo malownicza, również dzięki nadmorskiemu położeniu.

Klimat Perth jest klasyfikowany jako klasyczny przykład klimatu śródziemnomorskiego. Latem (grudzień – marzec) jest tu upalnie i sucho, słońce świeci bardzo mocno, a temperatura osiąga przeciętną wartość około 25-30 stopni w cieniu (zanotowany rekord to aż 46,2 stopnie!). Zima (maj – sierpień) natomiast jest znacznie bardziej wilgotna i chłodniejsza, a przeciętna temperatura to około 10-15 stopni, przeciętne opady przekraczają natomiast 100 mm miesięcznie. Jako ciekawostkę warto dodać, że jedynie raz w historii pomiarów pogodowych w Perth zanotowano temperaturę ujemną -0,7 stopnia – było to dnia 17. czerwca 2002 roku. 

Kiedy lecieć?

Za najbardziej dogodny czas na podróżowanie w rejon Perth uważane są wiosna i jesień, gdy jest ciepło, jednak bez uciążliwych letnich upałów, opady deszczu są małe, a słońce świeci przez większość czasu. Warto unikać szczególnie miesięcy letnich w Australii, bo jest to sezon urlopowy na tym kontynencie, a w nadmorskich miejscowościach pojawiają się poza cudzoziemcami również urlopowicze Australijczycy, więc i tłok jest większy, i ceny wyższe.

Perth zajęło w 2008 roku 4. miejsce w rankingu „The Economist” na Najbardziej Przyjazne Miasto Świata, który jako kryteria brał pod uwagę zarówno infrastrukturę, jak i oceny mieszkańców, czy dostępność rozrywek kulturalnych i sztuki oraz wiele innych. Ranking ten uważany jest za najbardziej wszechstronny i obiektywny wśród wszystkich klasyfikacji miast, jakie tworzone są na świecie.

Wybierasz się do Perth? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Perth. Tanie bilety do Perth są w twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air27 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź