Treść strony

tanie-loty-do-islandii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do IslandiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Rejkjawik (REK) Dowolne lotniskood 540Wybierz
 • Rejkjawik (KEF) Keflaví­k Int. Apt.od 543Wybierz
 • Akureyri (AEY) Akureyri Apt.od 2889Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Islandii

Znajdź nas w social mediach

Malownicze jezioro Jokursarlon
Fot. sxc.hu

Islandia jest wyspą położoną na południe od koła podbiegunowego północnego, co sprawia, iż latem słońce świeci tu prawie przez 24 godziny, zaś zimą prawie przez cały dzień jest ciemno. Północna Islandia jest pod wpływem mroźnego podbiegunowego klimatu, zaś południowa część wyspy jest łagodniejsza dzięki ciepłemu Prądowi Północnoatlantyckiego. Islandia często zwana jest jako "Ziemia Lądu i Ognia", gdyż znajdujące się tu wulkany i gejzery wmieszane są w krajobraz lodowców i krainy wiecznych śniegów.

Około 870 roku Islandia została zasiedlona przez przybyłych tu z Norwegii wikingów. W 930 utworzony został Althing - czyli islandzki parlament, który istnieje do dziś, jako najstarszy parlament świata. Lata XIII wieku to panowanie na tych ziemiach Norwegów zaś od 1380 przynależały one do Danii. W 1904 roku ustanowiono autonomię, a w 1918 roku Islandia stała się suwerennym państwem. Pełną niepodległość Islandia uzyskała dopiero 17 czerwca 1944 roku.

Główną gałęzią gospodarki Islandii jest rybołówstwo. W poszukiwaniu dorszy, śledzi i innych ryb islandzkie łodzie zapuszczają się daleko na północne wody Oceanu Atlantyckiego. Ze względu na surowy klimat Islandii rolnictwo ma bardzo małe znaczenie, a większe hodowla owiec, bydła i islandzkich kucyków. Przemysł Islandii także jest mało rozwinięty i w większości polega się tu na eksporcie, dlatego też koszty utrzymania są tu bardzo wysokie poza energią cieplna dostarczaną z gorących podziemnych źródeł wyspy. Gorąca źródlana woda używana jest również do ogrzewania szklarni, w których uprawia się przez cały rok pomidory i kwiaty. Gorące źródła Islandii są niewątpliwie tanią energią, ale także atrakcją turystyczną dla przyjeżdżających tu co roku coraz to większej liczby turystów.

Najlepsza pogoda do zwiedzania wyspy to koniec maja - początek czerwca. Gdzieniegdzie leży jeszcze wtedy śnieg, nocy już prawie nie ma, a pogoda jest "wyżowa" - wspaniała, nieograniczona widoczność, rześkie powietrze (4-8 st. C), przechodzą tylko przelotne deszcze. Lipiec i sierpień też są ciepłe, ale utrapieniem mogą być deszcze. Nawet, jeśli wybieramy się na wyspę w lipcu należy zabrać ze sobą kilka ciepłych swetrów i ciepłą nieprzemakalną kurtkę (przydadzą się na 98%).

Jedyny kraj w Europie, gdzie mieszkańcy nie mają nazwisk to Islandia. Mężczyźni po imieniu dodają imię ojca z dodatkiem son (syn), a kobiety imię ojca z dodatkiem dóttir (córka). Np. dzieci Einara Jónssona po swoim imieniu dodają Einarsson albo Einardóttir.

Ta kraina, dopiero, co stworzona przez działalność wulkaniczną w miejscu, gdzie Grzbiet Środkowoatlantycki wynurza się na powierzchnię, jest rajem dla wielbicieli natury nieożywionej - skał, kamieni, wulkanów, lodowców, nadmorskich klifów, fiordów, wodospadów… Zdobywcy nieprzetartych szlaków i niedostępnych gór, góreczek i lodowców znajdą tutaj dla siebie wiele interesujących miejsc. Za to żądni doznań cywilizacyjnych nie mają raczej czego szukać na tej wyspie, zamieszkałej jedynie przez 270 tys. ludzi. Islandia to nieskazitelnie czysta przyroda, jakiej nie ma w całej Europie. Lasów wprawdzie brak, ale są łąki, strumienie, piękne rzeki i jeziorka, które tworzą niezapomniany krajobraz. Jeżeli więc nie interesują cię hałaśliwe kurorty czy też zgiełk dużych miast Islandia będzie idealnym miejscem na wakacje i aktywny wypoczynek w ciszy i spokoju.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Islandii w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Islandi? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź