Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KanadyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Kanady

Ottawa

Zobacz także:

Ottawa, stolica Kandy nazywa jest czasem „twierdzą biurokracji”. Przez lata miasto niczym się nie wyróżniało. Wyznaczenie go przez w 1857 r. przez królową Wiktorię na stolicę było dla wielu Kanadyjczyków, a już w szczególności mieszkańców Toronto i Montrealu, niemal obelgą. Może dlatego właśnie rząd kanadyjski wydaje miliony dolarów, by uczynić z Ottawy możliwie jak najpiękniejsze miasto, z którego mieszkańcy Kanady mogliby być dumni. Wydaje się, że przynajmniej częściowo się to udało. Ottawa to gwarne, otwarte na świat, duże miasto, które może się pochwalić wspaniałymi muzeami, malowniczym położeniem nad rzeką oraz licznymi instytucjami kulturalnymi. Warto zwiedzić unikalny, neogotycki kompleks Parlamentu, przypominający bardziej kościół, niż budynek rządowy oraz wspaniały gmach National Gallery of Canada z kolekcją ponad 25 tys. eksponatów.

Wodospad Niagara

Wodospad Niagara
Fot. Andrew Hux

To jedna z największych atrakcji środkowo-wschodniej części USA i Kanady. W tym miejscu rzeka Niagara, płynąca z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie stumetrową różnicę poziomów. Mniej więcej w połowie drogi rzeka rozwidla się na dwie części i spada dwiema około 50-metrowym, przepięknymi kaskadami. Część amerykańska to kaskady Amerykańska i Welon Panny Młodej - 51 i 60 m wysokości, łącznie około 300 m szerokości, a kanadyjska to Podkowa - 49 m wysokości i 900 szerokości. Niagara to prawdopodobnie najsłynniejszy i najbardziej eksploatowany turystycznie wodospad świata. Ale widząc jego piękną trudno się temu dziwić. czytaj więcej...

Québec

Jest najpiękniej położonym i najbogatszym w zabytki miastem w Kanadzie. Otoczona masywnymi fortyfikacjami starówka, Vieux-Québec, jako jedyna w całej Ameryce Północnej, została wpisana w 1985 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Na Vieux-Qubec składają się XVII- i XVIII-wieczne, kamienne domy i kościoły, liczne parki i skwery. Wizytówką Québecu jest piękny hotel Château Frontenac. Będąc w mieście warto zobaczyć również przepiękne, sakralne zabytki: kościół NMP Zwycięskiej, bazylikę NMP z Québec oraz wielkie seminarium. Świadectwem militarnej przeszłości miasta pozostaje tzw. Pole Abrahama. Miejsce to ma status historycznego parku narodowego. Fanów militariów zainteresuje również olbrzymia gwiaździsta cytadela – rozbudowywany od 1812 r kompleks 25 budowli, będący największą obsadzoną wojskiem fortecą w Ameryce Północnej.

Calgary

Położone u stóp Gór Skalistych miasto jest metropolią południowej Alberty i idealnym punktem, z którego można ruszyć na zachód. To jedno z największych i najmłodszych miast na Zachodzie. W ciągu zaledwie 125 lat rozrosło się w potężną aglomerację, liczącą niemal 850 tys. mieszkańców. Pamiętając o zimowych igrzyskach w 1988 r., nie trzeba nikogo przekonywać, że Calgary ma sporo do zaoferowania miłośnikom sportów zimowych. Ale do miasta warto przyjechać też by zobaczyć znakomitą, eklektyczną kolekcję Glenbow Museum, stanowiącą świetne wprowadzenie do historii i dziedzictwa kanadyjskiego Zachodu. Atrakcją może być też wjazd na szczyt Calgary Tower. Jest to mierzący prawie 200 m. wysokości najpopularniejszy wieżowiec i symbol miasta. Wizytówką miasta jest doroczny, 10-dniowy kowbojski festiwal Calgary Stampede, na który przyjeżdża ok. 250 tys. widzów i uczestników. To największe rodeo na świecie.

Vancouver

Przepiękne położenie miasta, pomiędzy oceanem, a ośnieżonymi szczytami sprawia, że Vancouver w unikalny sposób koegzystuję z naturą. Tuż za podmiejskimi domami znajdują się zalesione zbocza gór. Dzięki temu w kilka chwil możemy znaleźć się w środku dzikich terenów w głębi lądu. W samym mieście zieleń jest wszechobecna – od ruchliwego portu, idyllicznych plaż i nadbrzeża, aż po unikalne Chinatown, które jest niemal odrębnym miastem i dzielnice drapaczy chmur. To w tym mieście powstał Greenpeace. W Vancouver znajduje się także światowej klasy muzeum. Działa tu znakomita orkiestra symfoniczna i zespoły operowe, teatralne, baletowe. Latem odbywa się wiele festiwali. Po żaglach, jeździe na nartach, czy golfie warto zwiedzić choćby Muzeum Antropologiczne, poświęcone sztuce i kulturze rdzennych mieszkańców regionu (kolekcja rzeźb, słupów totemicznych i przedmiotów codziennego użytku nie ma sobie równych w Ameryce Północnej) oraz Capilano River Regional Park z najdłuższym mostem wiszącym (137 m) przerzuconym nad wąwozem Capilano na wysokości.

Victoria

Nazwa nawiązuje do imienia królowej i ery wiktoriańskiej, o której zresztą przypominają liczne herbaciarnie, flagi brytyjskie, dudziarze, puby i imitacje obiektów z czasów imperialnych. Tak jak Quebec jest na wskroś francuski, tak Victoria brytyjska. Nawet klimat jest zbliżony – jest łagodny i wilgotny i niemal bez przerwy pada tu deszcz. O brytyjskiej historii miasta przypomina nie tylko The Royal British Columbia Museum, uznawane za jedno z najlepszych muzeów w Ameryce Północnej, prezentujące historię rdzennej ludności Kanady, ale przede wszystkim ogromny, imponujący budynek parlamentu zaprojektowany w wiktoriańskim stylu.

Parki Narodowe

Przyroda i krajobrazy Kanady są wręcz legendarne. Obfitość unikalnych ekosystemów i pejzaży sprawia, że to drugie co do wielkości powierzchni państwo świata odwiedzają miliony turystów. Koniecznie trzeba tam popływać kajakiem (2400 km szlaków) w najstarszym i największym rezerwacie przyrody w Ontario, będącym kwintesencją kanadyjskiego pejzażu - Parku Regionalnym Algonquin. Nie tylko wyjątkowe wybrzeże, ale i szkocki krajobraz - głębokie zalesione doliny, skaliste półwyspy, trawiaste wzgórza i bagniste wzniesienia oferuje Cape Breton Highlands National Park. Nahanni National Park z wąwozami głębszymi niż Wielki Kanion i wodospadami dwukrotnie wyższymi od Niagary jest wymieniany wśród najwspanialszych parków narodowych w Ameryce Północnej. Chroni jeden z najdzikszych terenów na świecie. Dla żądnych przygód turystów, niezapomnianych wrażeń może dostarczyć położony po obu stronach koła podbiegunowego na Ziemi Baffina, rozległej wyspie na Oceanie Arktycznym, Auyuittuq National Park. Wycieczka po tym bezdrzewnym obszarze, najeżonym szczytami o wysokości przekraczającej 1500 m i pociętym lodowatymi strumieniami lodowcowymi to ogromne wyzwanie dla każdego.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa