Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do TorontoOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Toronto [YTO]

Toronto
Fot. bensonkua

Toronto - największe miasto Kanady pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy państwa. Nie ma drugiego miasta na świecie, w którym mieszka obok siebie tak duża liczba grup etnicznych – tu jest ich ponad 150. W Toronto ponad 50% mieszkańców jest imigrantami. W 2001 roku miasto otrzymało nadany przez ONZ tytuł: World's Most Multicultural City. To właśnie dzięki temu miasto jest tak przyjaźnie nastawione do turystów, a życie w nim jest tak pełne energii i dynamiki jak nigdzie indziej.

Toronto jest jednym z najładniejszych miast Ameryki Północnej, pomimo że przez lata obdarzano je różnymi przydomkami, jak np.: "Hogtown", czyli „miasto świń”. W imponujący sposób uporano się z tym wizerunkiem - miliony dolarów, które wydano na budowle, efektowne muzea i udoskonalenie systemu komunikacji publicznej nie poszły na marne.

 

Historia

Nazwa Toronto pochodzi z języka Indian plemienia Huron i prawdopodobnie oznacza miejsce spotkań. Przez teren późniejszego miasta prowadził indiański szlak między jeziorami Ontario i Huron. W zasadzie do końca XVIII w. okolice Toronto były zamieszkiwane przez rdzennych Indian i nielicznych europejczyków (mimo, iż w tym czasie Kanada była już opanowana przez Brytyjczyków). Dopiero po rewolucji amerykańskiej na północ zaczęli napływać Lojaliści- Amerykanie uchodzący ze Stanów Zjednoczonych, a chcący pozostać poddanymi korony brytyjskiej. Ich napływ do Kanady doprowadził do założenia prowincji Górna kanada w 1791. Niedługo później brytyjski gubernator prowincji postanowił o ustanowieniu w Toronto stolicy prowincji.

W czasie wojny brytyjsko- amerykańskiej w 1813 roku miasto było dwukrotnie splądrowane przez wojska amerykańskie. Po wojnie duży napływ brytyjskich imigrantów do Górnej Kanady spowodował gwałtowny wzrost ludności prowincji i jej stolicy. Powoli miasto stawało się finansowym i handlowym centrum prowincji, którym jest nieprzerwanie do dzisiaj.

W 1867po założeniu Konfederacji Kanady, Toronto stało się stolicą nowej prowincji Ontario. Miasto mające 30 tys. mieszkańców w 1851, do 1891 rozrosło się pięciokrotnie. Budowa zakładów przemysłowych prowadziła do rosnącej industrializacji miasta. Na początku XX wieku budowa elektrowni wodnych w Niagara Falla dała miastu dogodne i tanie źródło elektryczności. W 1914 Toronto było, po Montrealu, drugim najważniejszym miastem Kanady. Lata drugiej wojny światowej przyniosły rozrost przemysłu elektronicznego i lotniczego. W 1951 r. liczba ludności miasta przekroczyła milion.

Toronto jest dziś nowoczesne, różnorodne i zielone. Według władz Toronto, jest to nawet najbardziej zielona metropolia świata. Prawie 20% powierzchni miasta zajmują tereny zielone. Na każdego mieszkańca przypada 10 drzew, a także statystycznie więcej pól golfowych niż w jakimkolwiek innym mieście a Rouge Valley Park to największy istniejący na świecie teren zielony w obrębie granic miasta – zajmuje powierzchnię około 5 tysięcy hektarów.

Atrakcje

W mieście można zwiedzić kilkanaście ciekawych muzeów i galerii. Największą z nich jest Art Gallery of Ontario. Zgromadzono w niej około 26.000 dzieł sztuki zarówno europejskiej, jak i kanadyjskiej, czy amerykańskiej z ostatnich 600 lat. Ciekawym świata polecić można wizytę w Centrum Nauki Ontario. Ważnym punktem na turystycznym planie miasta jest Casa Loma, mały,neogotycki zamek zbudowany w latach 1911- 1914. Do atrakcji Toronto należy też Kensington market. jest on najbardziej znanym targiem Toronto. Jest to barwne miejsce, będące miejscem, w którym zobaczyć można harmonijne współistnienie wielu kultur.

W Toronto odbywa się też szereg imprez artystycznych i rozrywkowych. Jedną z nich jest bardzo ważny festiwal filmowy Międzynarodowy festiwal filmów w Toronto. Pozostałe to Caribana (dwutygodniowy Festiwal Kultury Karaibskiej, pochód karnawałowy), Gay Pride Week (największy na świecie festiwal mniejszości seksualnych), Narodowa Wystawa Kanadyjska, The Taste of the Danforth (coroczny festiwal kultury i kuchni greckiej), Parada Świętego Mikołaja.

Kiedy lecieć ?

Najwyższe temperatury występują tam od maja do września. Najcieplejszy miesiące to lipiec i sierpień, średnia temperatura wynosi wtedy ok. 20 stopni C. Temperatury minusowe pojawiają się w miesiącach zimowych. Najzimniej jest w styczniu i lutym, wtedy temperatury spadają do - 7 stopni C.

Dzięki serwisowi Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty z Polski do Toronto . Jeśli wybierasz się do Toronto, nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Toronto!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa